Wpis z mikrobloga

Może lepiej zacznę od tego że za #!$%@? się nie znam na elektryce ale chce sobie zrobić oświetlenie led w szafie pax z #ikea i biblioteczce.
Stworzyłem profesjonalny projekt szafy i co chce w niej osiągnąć. Pytanie do eksperta jest taka czy wszystko dobrze zaplanowałem?
dodałem 3 zasilacze bo chce każdy segment mieć niezależny od innych a za #!$%@? nie wiem jak to zrobić inaczej, resztę jak złączki i przewody kupie na miejscu. Potrzebuje jeszcze włącznika do otwartej półki najlepiej fizycznego i takiego który nie będzie wystawać. Czy to wszystko co zrobiłem na sens?

koszyk zakupów

#elektryka #led #oswietlenie #szafa
Ridez - Może lepiej zacznę od tego że za #!$%@? się nie znam na elektryce ale chce so...

źródło: asdqwe

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Ridez: czemu chcesz dzielić układ niezależnie? Lepiej wziac 1 zasilacz i podzielić po 12V.

Projekt prosty do zrobienia, jak chcesz łączyć przewody od pasków ze sobą? na szafie? za szafa?
korytka PCV to nie najelpszy pomysł, taśma się grzeje a plastik nie odprowadza ciepła tak samo jak aluminum.
Lepiej kleić bez korytka niż w plastikowym korycie. Pasek COB jest akurat ładny bo ma linie światła bez zastosowania klosza na profiu.
Zasilacze
  • Odpowiedz
  • 0
@masqu88: chciałem podzielić bo chcę żeby światło zapalało się zależnie od tego które drzwi otworze a jeżeli da się to jakoś odizolować na jednym zasilaczu od siebie to nie mam pojęcia jak.
Przewody chce łączyć na szafie.
Korytka na led wziąłem najtańsze jakie są xD ale widzę że aluminium nie będzie takie dużo droższe https://allegro.pl/oferta/profil-aluminiowy-do-tasm-led-z-kloszem-2m-typ-x-7793226724?fromVariant=10747511541
A polecisz jakiś zasilacz który to uciągnie?
Mam problem z tymi czujnikami bo wydaje mi się
  • Odpowiedz
@Ridez włączniki działają po stronie 12v czyli po zasilaczu a przed taśma. więc do jednego zasilacza możesz mieć kilka różnych obwodów sterowanych niezależnie.

włącznik który pokazałeś ma 2 funkcje. 1 to drzwiowa czyli otwierasz drzwi i świeci dopóki nie zamkniesz, druga to ruszysz ręką to się włącza, ruszysz ponownie to wyłącza.
60W to spoko. daj taśmę 24v, będziesz miał.mniejsze spadki napięcia i możesz dłuższe.odcinki podłączać.
ja bym półki 60cm łączył w pary
  • Odpowiedz