Wpis z mikrobloga

  • 0
@robertx: aktualnie to chyba 0,7 zł po przekroczeniu, dom stary ale po termomodernizacji ocieplony dach, ściany 20 biały styropian okna nowe 3 szybowe
  • Odpowiedz
Zastanawiam się jakie będą koszty ogrzewania tymi foliami 55m2


@Otoya: masz projekt i tam zapotrzebowanie.
Jak projekt współczesny i dobrze zrobiony bez fuszerek to przyjmij 70kWh/m2/rok
  • Odpowiedz
  • 0
@Bad_Wolf: to jest dom z 1980 r nie mam tam takich danych, zreszta te zapotrzebowanie srednio oddaje realne zużycie bo np. Klima generuje +-4 kw cieplq z 1 kWh ale jak ma się do tego podłogowe na podczerwień to nie wiadomo
  • Odpowiedz
Klima generuje +-4 kw cieplq z 1 kWh


@Otoya: ale to nadal jest przykładowe 70kWh/m2/rok. Jako, że pompa powietrzna ma "sprawność w okolicy 350%"(mocne uproszczenie) to zużywasz 20kWh energii elektrycznej na ogrzanie metra kwadratowego przez rok.

ale jak ma się do tego podłogowe na podczerwień to nie wiadomo


@Otoya: wiadomo, fizyki nie oszukasz. Grzałka zawsze weźmie 1:1. Jak 70kWh/m2/rok to 70kWh energii elektrycznej na ogrzanie metra kwadratowego przez rok. Nie
  • Odpowiedz
  • 0
@Bad_Wolf: to może być nawet 100kwh/m2 elektryczne było najprostsze do zamontowania a tam i tak jest tylko 55m2 wiec koszty nie będą zabójcze
  • Odpowiedz
@Otoya: 5,5MWh rocznie to mało za 55m2? Ja tyle nie mam w 275m2; cieplnej nie wspominając o elektrycznej bo PC gruntowa ma COP 4,5. Twoje 6kWp będzie za mało aby to wyżywić.

Ja nie chcesz na razie inwestować w pompę czy inny piec to zamontuj rurki do podłogówki i podepnij do pieca elektrycznego. Będzie przyszłościowo i z możliwością prostej rozbudowy.

A tak zostaniesz z tym gównianym wynalazkiem "na zawsze" do kolejnego
  • Odpowiedz
  • 0
@robertx: planuje w przyszłym roku zamontować klime a podłogowe zostawić sobie na najgorsze mrozy, z tego co mi wiadomo dobra klima powinna spokojnie 55m2 ogrzać przy stosunkowo niskich kosztach
  • Odpowiedz