Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki,

szukam Owerloka dla mojej babci. Jestem kompletnie zielony w temacie i chciałbym jej sprezentować taką maszynkę. Maszyna do użytku amatorskiego, raczej odświętnie. Budżet do 1500zł najlepiej (2000zł maks.)

Czy jest coś godnego polecenia, najlepiej coś dostępnego stacjonarnie (Media Markt/Euro Rtv itp.), ale nie jest to warunek konieczny?

#maszynadoszycia #szycie #krawiectwo
  • 7
@ukrytywmiesciedzik: do jeansu to maszyna do szycia np. janome hd, ja zastanawiam się nad. 523, ma ściegi elastyczne, odpowiednik overlocka


@KollA: Strzeliłem z tym jeansem, nie wiem co będzie szyte :) Słyszałem tylko że chciała by maszynkę z owerlokiem także szukam czegoś sensownego. Raczej będzie to wyciągane raz na pół roku także nie musi być przemysłowa ale dobrze by było gdyby to nie była plastikowa zabawka za 300zł.
chciała by maszynkę z owerlokiem


@ukrytywmiesciedzik:
Przede wszystkim owerlok i maszyna do szycia to dwa oddzielne urządzenia. przy czym w obu przypadkach za 1500 kupisz coś porządnego bez problemu.

1. Maszyna do szycia zszywa ze sobą warstwy tkanin, ma możliwość szycia różnymi ściegami (prosty, zygzak, dekoracyjne), obszywa dziurki do guzików. Szyje dwiema nitkami - górną i dolną.
2. Owerlok służy przede wszystkim do obrzucania brzegów, żeby się nie strzępiły, z równoczesnym
@jeden_na_dziesiec: Bajecznie, dzięki za poświęcony czas. Tak się domyślałem, przegadam temat z babcią przy okazji bo rzeczywiście wydaje się że zwykła maszyna do szycia z możliwością wykonania szwu owerlokowego brzmi chyba dużo bardziej sensownie do zwykłego użytku domowego. Szukając sprzętu jakie firmy polecasz? Minerva/Janome/Singer są OK?