Wpis z mikrobloga

Używa ktoś z was NJU na kartę lub zna się na tym? Albo ma jaką inną lepszą propozycję? Chcę trochę przycebulić, ale nie za mocno.
Staram sobie ogarnąć numer "roboczy", czyli do zamówień, ogłoszeń (OLX, Allegro), załatwiania spraw itp. Wszędzie tam skąd może później przyjść spam, a wycieki baz danych to codzienność.

Kiedyś jak większość miałam jeden numer do wszystkiego, taki fajny, prosty, ładny, aż zaczęły się telefony od obcych osób w sprawach ogłoszeń których nigdy nie miałam. Nawet miałam przypadek spoofingu :-((( Billingi mam i miałam czyste, z operatorem rozmawiałam też.

Mam takie możliwości:
A. Do bliskich i zaufanych mam w NJU numer na abonament i tam mam podpięty numer dodatkowy za 9 zł który dałam Mamie. Mogę tu podpiąć dodatkowy za 19 zł jako "roboczy"... ale to prawie 230 zł rocznie dodatkowo i to nie ważne czy używam czy nie.
B. Chciałam nowy numer na abonament, ale NJU już nie oferuje na nowych taryfach "nie korzystasz nie płacisz" więc nawet jeśli bym z "roboczego" nie dzwoniła często to bym musiała płacić też minimum 19 zł.
(W ogóle to rozmawiając z podpiętego numeru w NJU zużywa się konto głównego i bardzo szybko się opuszcza "nie korzystasz nie płacisz" i trzeba płacić pełną kwotę abonamentu.)
C. Więc wymyśliłam 2 dni temu, że będzie NJU na kartę jako "roboczy" i kupiłam parę starterów.
Niestety dziś mnie olśniło, że właściwie nie tylko będę nim odbierać powiadomienia (np. paczkomat) i jak ktoś dzwoni, ale będę sama dzwonić na infolinie, do lekarza umówić wizytę itp. Wtedy 0,19 zł za minutę może mnie wyjść dość drogo... Ciężko mi oszacować, ale są miesiące kiedy dużo spraw załatwiam i fajnie by było gdybym mogła to ogarnąć z numeru "roboczego". Poza tym są miesiące gdzie pewnie niewiele będzie się na "roboczym" działo poza potwierdzeniami zamówień, odbioru itp.

Jak działa NJU na kartę z "wszystko nie więcej niż 29 zł"? Jakoś tego chronologicznie nie ogarniam jak by to miało funkcjonować...
Hmmm... na opakowaniu jest napisane, że usługa "wszystko nie więcej niż 29 zł" jest już włączona.
- aktywuję starter i tym samym rozpoczyna się okres rozliczeniowy
- doładowuję konto do kwoty 50 zł
- w pierwszym okresie rozliczeniowym rozmawiam 300 minut (300x0,19zł=57zł), ale płacę tylko 29 zł bo usługa "wszystko nie więcej niż 29 zł"
- jest drugi okres rozliczeniowy i na koncie mam pozostałe 21 zł. Rozmawiam 100 minut (100x0,19zł=19zł) i zostaje mi 2 zł. Chcę jeszcze kolejne 100 minut porozmawiać i doładowuję konto za 10 zł. Czy gdy będę dalej rozmawiała to te 10 zł doda się do zużytych 19 zł. Suma to 29 zł i będę miała już nielimitowane rozmowy?
- wejdę w trzeci okres rozliczeniowy mając 2 zł na koncie? 50-29+10-29=2?

Mam rację i właściwie w NJU na kartę nigdy przy normalnym użytku nie zapłaci się więcej niż 29 zł?

#nju #njumobile #abonament #siecikomorkowe #smartfon #prepaid #phishing #spoofing
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@Daenerys90 W Fakt Mobile masz taką usługę, że możesz zużyć maksymalnie 15zł na rozmowy i SMS-y w danym miesiącu kalendarzowym (czyli od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca włącznie). Czyli jeśli w danym miesiącu nie będziesz nigdzie dzwonić ani SMS-ować to wydasz 0zł. A jeśli w innym miesiącu wykonasz np. 200 minut rozmów (stawka taryfy ty 0,15zł/min) i 100 SMS-ów (stawka to 0,15zł/szt.) to wydasz nie 200razy0,15zł+100razy0,15zł=45zł, ale 15zł, bo to górny
  • Odpowiedz
  • 0
@mp107: Właśnie sprawdzam https://www.faktmobile.pl/oferta/atrakcyjne-pakiety
Patrzę na https://www.faktmobile.pl/obsluga-klienta/przenies-numer-do-fakt-mobile - dlaczego zalogować się do play24?

Ok rozumiem

Jeżeli jesteś klientem innej sieci, odwiedź dowolny salon Play z dowodem osobistym i swoją kartą SIM. Upewnij się, że Twój numer jest zarejestrowany u obecnego operatora. Dodatkowo dostaniesz rok ważności konta. Przeniesienia numeru
  • Odpowiedz
  • 0
@Daenerys90 Wygląda w porządku. Też powinno się sprawdzić przy takim okazjonalnym wykorzystywaniu.

Choć zaznaczę, że z nju nie korzystałem, więc nie znam tamtejszych ewentualnych "haczyków".
  • Odpowiedz
  • 0
@mp107: Tak, wszędzie są jakieś haczyki. Nju potrafiło ludzi oszukiwać. Ostatnio plus dla nich bo mają darmową infolinię (kiedyś była płatna) i siedzą tam też ludzie z Orange, można trafić na kogoś z kompetencjami. Poza tym ostatnio pomogli mi w kwestii spoofingu.

Patrz jaka uparta jestem by pozostać z nju, by nie wyjść ze strefy komfortu... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz