Wpis z mikrobloga

Byłem dzisiaj na spotkaniu z doradca, jednak jestem średnio zadowolony z tego spotkania i tu mam pytanie. Czy lista dokumentów potrzebnych do uruchomienia kredytu u każdego jest taka sama ? Dostałem listę co musze załatwić i zastanawiam się, czy zacząć już załatwiać formalności i do nowego doradcy iść już z kompletem dokumentów, czy jednak umówić się na pierwsza wizytę na nowo i w ogóle się nie przyznawać, że byłem gdzieś wcześniej.
#nieruchomosci #kredyt2procent
  • 10
  • Odpowiedz
@Ciuralla1: jaka lista dokumentów, jakie spotkania, chłopie jakiegoś niedojdę sobie znalazłeś. Mój chłop ogarnął wszystko sam, nawet nigdy się nie spotkaliśmy, jedyne co to mi wysłał strony, na których musiałem złożyć podpisy, wydrukowałem, wysłałem mu kurierem, on se wszystko ogarnął, pouzupełniał te wszystkie wnioski, papiery od dewelopera też se ogarnął, wycenę nieruchomości też ogarnął i pewnie niebawem będzie ogarniał te wszystkie ubezpieczenia i inne rzeczy.

TLDR: znalazłeś sobie jakąś niedojdę.
  • Odpowiedz
@Ciuralla1: chłop se to powinien sam ogarnąć. Jedyne co mu sam przesłałem to zaświadczenia o zatrudnieniu / dochodach od HR. I tyle z mojej strony było roboty.
  • Odpowiedz
@Ciuralla1: No dobra, a wtedy co ten doradca robi za swoją prowizję? Ja swojego dewelopera widziałem chyba tylko 2 razy i to tylko u notariusza. W sumie u doradcy byłem częściej (4x) bo koncepcje mi się zmieniały, ale normalnie doradca kontaktował się z deweloperem i jechał po dokumenty. Praktycznie był dla mnie jak jakiś consierge.
  • Odpowiedz
@Ciuralla1 wiesz ze on za to dostanie Ok 7-10k od łba? Jak patrzyłem się na PKO i pekao to było 9500 i 10k za to ze gość nawet w moim przypadku nie jest miły.
  • Odpowiedz
  • 0
@shus: czyli najlepiej olać tego chłopa, u którego byłem i poszukać kogoś innego, kto będzie bardziej zaangażowany i nie zwali tych formalności, które wysłałem wyżej na mnie ?
  • Odpowiedz
@Ciuralla1: według mnie tak, ale ja jestem z tych leniwych osób, zresztą tak długo jak nie wysłał zapytań do banków i Biku to możesz sobie w doradcach przebierać. Pośrednik musi sobie zapracować na tą prowizję.
  • Odpowiedz
Czy lista dokumentów potrzebnych do uruchomienia kredytu u każdego jest taka sama ?


@Ciuralla1: Nie, dokumenty do uruchomienia kredytu, czyli do jego wypłaty zależą od decyzji kredytowej i są przygotowywane indywidualnie.

Natomiast Ty prawdopodobnie pytasz o dokumenty wymagane do złożenia wniosku kredytowego. Tutaj dokumenty są wspólne w większości banków, różnice występują tylko w zakresie oświadczenia dewelopera - na Twojej liście jest to nazwane drukiem inwestora zastępczego.
  • Odpowiedz