Wpis z mikrobloga

Strzelec z #poznan


mial pozwolenie na broń, ale mu zabrali, potem trafił na obserwacje do psychiatryka i się jakoś odwołał. Tymczasem myśliwi (sic!) np. nie muszą wcale się badać. Dzięki #pis i częściowo oczywiscie konfie (choc duzo sie wstrzymało xD to taka ucieczka ich od odpowiedzialności typowa kiedy jest oczywiste z PiS i tak przegłosuje)
Czyli broń dla kazdego Janusza z dubeltówka, niewazne w jakim stopniu odklejenia. Skoro mozna nawet badania oszukać to bez badań bedzie jeszcze lepiej.
Co ciekawe na badania strzelec trafił, bo go laska podpieprzyła, że sobie życie odbierze. No cóż.

  • 19
@jadepobiegac Nie znam sie na strzelaniu, ale o czym ty mowisz ze mysliwi nie musza sie badac? Mam bardzo dobrego kolege co zdaje wlasnie na mysliwego pare dni temu mial testy/wizyty u psychologa i psychiatry.
większość takich miłosnych i rodzinnych porachunków załatwia się nożem i siekierą, ale Tobie hoplofobie nie pasuje do narracji, więc udajesz, że nie ma tematu.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: No ciekawe czemu ludzie do siebie nie strzelają. Czyżby brak pistoletów w domu był problemem? :P
@jadepobiegac: co ty mi chciałeś udowodnić? Napisałem wyraźnie, że myśliwi podlegają dokładnie takim samym przepisom jak sportowcy, kolekcjonerzy czy szkoleniowcy. Przeczytaj jeszcze raz mój komentarz - tylko tym razem ze zrozumieniem. Powtarzam: nieprawdą jest to co napisałeś, że myśliwi nie muszą się wcale badać.
Podpowiem bo nadal nie kumasz tego (tendencyjnego) artykułu.
Słowo klucz "okresowe".

Poniżej fagment Ustawy o broni i aminucji:

Art. 15a. [Badania lekarskie i psychologiczne]
1.
Osoby, o których mowa w art. 15 ust. 3, 4 i 5, zwane dalej "osobami ubiegającymi się", są obowiązane do poddania się badaniom lekarskim i psychologicznym.
2.
Badanie lekarskie osoby ubiegającej się obejmuje ogólną ocenę stanu zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem układu nerwowego, stanu psychicznego, stanu narządu
pierdza w stołki całymi rodzicami


@jadepobiegac: piłeś, nie pisz

Chyba nigdy nie mieliście do czynienia z tymi „urzędnikami”


Mam cztery pozwolenia na broń.
Lista lekarzy uprawnonych do wykonywania w/w badań jest określona przez Komendę Wojewódzką Policji.
U wójka takich badań nie zrobisz.