Wpis z mikrobloga

Czołem Mirunie. Wiem, że wykop żyje teraz poważniejszymi sprawami, ale podsyłam lekką historię do kawusi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Otóż posiadam pakiet TV + Internet w #moico które chwali się na swojej stronie m.in. 'uwalnianiem życia od bullshitu' XD

Jak to wygląda w praktyce?
Skontaktowałem się z nimi w celu zmiany pakietu usług, po czym dostałem dokument PDF do wypełnienia. Da się pewnie odrobinę nowocześniej podejść do tematu, ale mały ISP więc wiadomo - nie ma co strzelać z armaty do wróbla. Wypełniam, podpisuje odręcznie na dotykowym ekranie laptopa, wysyłam z myślą że sprawa załatwiona.

W tym momencie dowiaduję się, że:
- muszę ten bardzo ważny dokument wydrukować
- po wydrukowaniu podpisać -> @MOICO kolor atramentu ma znaczenie?
- zeskanować i wysłać

W innym wypadku nie będzie przyjęty XD

Osobiście po takiej procedurze, rodem z XVI wieku, nie czuje się uwolniony od bullshitu. Podpisuję w ten sposób ważniejsze dokumenty od lat i nigdy nie zostały one zakwestionowane.

@MOICO smacznej kawusi, keep up the good work!

#wroclaw #zalesie #internet
Aibatt - Czołem Mirunie. Wiem, że wykop żyje teraz poważniejszymi sprawami, ale podsy...

źródło: moico

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@Aibatt: Podpisz sie na bialej kartce, zrob zdjecie telefonem, wytnij i wklejaj w te gownodokumenty, a potem daj zapisz jako jpg z licha jakoscia (kompresja, rozmiar itd), ale tak zeby mozna bylo przeczytac.

Zawsze dziala ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@PurpleHaze: Dzięki, jest to jakaś myśl. Natomiast mój sposób też zawsze działał - podpisywałem tak m.in. wizę do Korei Południowej. W bankach i wielu innych miejscach nośnikiem podpisu jest przecież tablet, a nie kartka papieru. Nie potrafię naprawdę znaleźć najmniejszego uzasadnienia dla drukowania takich gówno dokumentów. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
  • Odpowiedz
Wypełniam, podpisuje odręcznie na dotykowym ekranie laptopa


@Aibatt: to nie jest podpis odręczny. Jak chcesz podpisywać na laptopie to załatw sobie podpis elektroniczny

Nie potrafię naprawdę znaleźć najmniejszego uzasadnienia dla drukowania


dopóki sprawa nie trafi do sądu to ich nie znajdziesz
  • Odpowiedz
  • 0
@Wychwalany: Czyli piszesz, ale nie wiesz o czym. Jakbym nie szukał to bym nie pisał wysrywów na mirko.

Mimo wielu wątpliwości wynikających głównie z zakorzenionych w tradycji stereotypów, nie można na gruncie obowiązujących przepisów odmówić podpisowi w postaci odręcznego znaku graficznego, wykonanemu i utrwalonemu w technologii elektronicznej, statusu podpisu własnoręcznego w rozumieniu prawnym, jeżeli spełnia on wszystkie funkcje podpisu, które w doktrynie prawnej są uznawane za wystarczające, aby wykonany odręcznie znak
  • Odpowiedz
  • 0
@Wychwalany: Może wyrok Trybunału? Napisz od razu jakie akty prawne honorujesz, będzie łatwiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wypowiadałeś kiedyś umowę w banku? Podpisywałeś coś odręcznie?
Odbierałeś przesyłkę od kuriera? Na poczcie? Jaki podpis wtedy składałeś, elektroniczny czy odręczny utrwalony w technologii elektronicznej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak masz coś konstruktywnego do dodania to pisz, jak tylko 'poszukaj sobie' to z fartem.
  • Odpowiedz
Odbierałeś przesyłkę od kuriera? Na poczcie? Jaki podpis wtedy składałeś, elektroniczny czy odręczny utrwalony w technologii elektronicznej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Aibatt: czy potrafisz swoim przegrzanym móżdżkiem odróżnić podpis w paintcie od podpisu biometrycznego?
  • Odpowiedz
  • 1
@Wychwalany: Potrafię. Teraz za pomocą swojego móżdżka wskaż, w którym miejscu jest mowa o paintcie. A jak już go zaangażujesz to pójdź za ciosem i wrzuć tą jedyną słuszną definicję podpisu odręcznego.
  • Odpowiedz
@Aibatt: rozumiem że masz tablet biometryczny, pisak biometryczny i oprogramowanie do śledzenia biometrii? Jesli tak to sorry, jesli nie to czym sie rozni twoj podpis od tego z painta
  • Odpowiedz