Wpis z mikrobloga

  • 0
@wiesiu2:

pierwszy lepszy


Fajny artykuł, ale o co chodzi?

Ogarniasz że prawo tego zabrania


Prawo jest dla ludzi, jeżeli nie działa to trzeba je zmienić. A kto obecnie pilnuje broni na strzelnicy?

A jak chce na własnej strzelnicy strzelać? Wiesz że procedura zrobienia strzelnicy otwartej jest bardzo banalna i pełno jest takich strzelnic?


Dlatego trzeba zmienić prawo. Będziesz miał swoją strzelnice to tak trzymaj broń i bądź za nią odpowiedzialny.

No
  • 0
@RudyZibi: Auto służy do przemieszczenia się z punktu a do punktu b. Do przemieszczenia towarów. Ogółem bez aut gospodarka by upadła.
Teraz odpowiedź mi, czy auta w większości spełniają swoją funkcję? Czy jednak w większości służą do rozjeżdżania ludzi?
No popatrz, bo broń palna w rękach obywatela nie służy do obrony. W większości przypadków służy do zabijania niewinnych ludzi, dlatego broń nie spełnia swojej podstawowej funkcji, w przeciwieństwie do samochodów.
  • 1
@Szr1h: @Pleb12

Hoplofobia – (termin wprowadzony ok. 1966 przez płk. Jeffa Coopera, od greckich hoplites – patrz jego książka Principles of Personal Defense): Irracjonalny, chorobliwy strach przed bronią. Może powodować pocenie się, omdlenia, dyskomfort, szybki puls, mdłości, bezsenność, nieopisane lęki które mogą pojawiać się już na samą myśl o broni. Bezpośrednia bliskość załadowanej broni palnej może wywołać u hoplofoba atak paniki.


Jeżeli macie w tej chwili któryś z tych objawów to
  • 0
@e-stark: Nie mam żadnego z tych. Nawet kiedyś sobie wiatrówkę kupiłem. Broń długa jest fajna, chciałbym na polowania, ale czy to oznacza że mam akceptować debili mogących nosić broń za paskiem niczym Ziobro, a następnie podejść i kogoś zastrzelić? Nie.
  • 0
@Pleb12: czy z powodu kilku chorych psychicznie osób mamy zakazywać posiadania broni obywatelom? W jakim kierunku pójdziemy jako państwo jeżeli już raz nas komuchy rozbroiły a teraz obywatele z własnej woli chcieliby pozbawić innych prawa do posiadania broni?
  • 0
@e-stark: Nie zakazywać. Zmieniać przepisy. Po co obywatelowi pistolet za paskiem na ulicy, skoro broń jeszcze nigdy nikogo nie obroniła, co najwyżej zabiła? Broń powinna być przechowywana w strzelnicy lub kole łowieckim. Po strzelaniu broń zdajemy i tyle.

W jakim kierunku pójdziemy jako państwo jeżeli już raz nas komuchy rozbroiły a teraz obywatele z własnej woli chcieliby pozbawić innych prawa do posiadania broni?


To jest typowa gadka konfederaty, na mnie to