Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja mam wrażenie że Ukraina mogłaby doszczętnie zniszczyć ten most Krymski, tylko z jakiegoś powodu tego nie robi? (np. polecenie USA, albo deal z Rosja że totalnie zniszczenie np. uniemożliwi wymianą jeńców albo coś takiego)?

#rosja #ukraina #wojna
  • 10
@RafDan: tylko po co miala by go w tej chwili niszczyc odcinajac ruskim droge ucieczki. Dzisiaj moze wiecej ugrac politycznie pokazuje ze moze to zrobic. Kompromituje ruskich, pokazuje im ze jest co raz blizej, dziala psychologicznie na Wanie w okopie, same korzysci, a jak by go po prostu zniszczyli to chwile by sie cieszyli, a potem same problemy.
@hoszak: No wlasnie tak sobie mysle podobnie.

Myslisz ze oni wiedzą w 100% jaki będzie efekt uderzenia ? rownie dobrze mogli by ten most rozwalić na amen ostatniej nocy


@v11111: Nie rozwala takiego mostu na amen, wysyłając 2-3 drony. Rozwalą w ten sposób maksymalnie jezdnie co zrobili. Żeby zniszczyć ten most musieliby niszczyć filary i to kilka, więc zamiast 2-3 dronow poszloby 15-20 albo 2-3 co tydzien. A gdzie ataki
@RafDan: sądząc po zdjeciach to jeden dron wiecej i ta uszkodzona strona mostu poszła by do wody #!$%@?... Racja to nie cały most ale chyba efekt był by zaspokajający
@v11111: No ale ostatnio jak ten tir wybuchl to bylo podobnie, i droge szybko przywrócili bo byly filary. Gorzej bylo z torami bo tam chyba musieli filary latac.

Mi po prostu chodzi o to, ze jakos dziwnie ten most trzymaja w spokoju tak jakby chcieli go zostawic zeby mogli z krymu sie wyniesc tym mostem, jak Ukraina odblokuje korytarz (bo niszczac most nie beda mieli zadnej drogi).
@RafDan: jest coś na rzeczy z tym mostem bo patrząc logicznie to dawno powinien być rozwalony. dziwne jest ze atak na most zgrał się z końcem umowy zbożowej.
@RafDan: @v11111 wiem, że dla was może być to zaskoczenie, ale Rosja ma silną OPL. Takie próby ataków pewnie były nie raz, ale o nich nie słyszeliście bo się nie udały. Gdyby to było takie łatwe to UKR już by zniszczyła większość magazynów z amunicją i wszystkie szlaki komunikacyjne z Krymem i wtedy cała logistyka szłaby tylko drogą lądową koło Mariupolu.
@Nano22: Przecież ciągle są nagrania z udanych/nieudanych atakow, a na most w szczególności. Do tego mówisz o OPL, jak atakowali wodnymi dronami.
@Nano22: https://twitter.com/clashreport/status/1680839202441756673 + relacje ludzi i nagrania nie pokazuja dzialania OPL a nagranie zaraz po wybuchu nie wskazuje ze to byl jakis pojazd. Rakieta to raczej zrobilaby dziure i przeleciala dalej, a tu musialo ladnie wybuchnac.

Mozesz sobie porownac jak Ukr niszczyla mosty Himars, to byl dziurawy jak sito a tu caly element polecial.

Do tego tymi dronami ciagle atakuja im port i to nawet calkiem niedawno, wiec pewnie przerzucili "focus"