Wpis z mikrobloga

Niektórzy polscy mądrzy dowódcy mówią, że to ostatnia wielka wojna artylerii(odcinek na kanale martina z dwoma pułkownikami).

Mówią to, co sam powtarzam(na profilu można znaleźć dedykowane temu zagadnieniu wątki), że artyleria w takiej masie już się nam zbytnio nie przyda(mariusz jak zwykle szykuje się na wojnę, która była i kupuje tysiące sztuk sprzętu pancernego), ale lotnictwo jest krytycznie ważne, a będzie jeszcze ważniejsze.

Więc, o ile byłem za dostarczaniem posowieckich wozów ukraincom, tak od f16 wara pisiorom.

Mam nadzieję że polscy generałowie lotnictwa złożą dymisję z wielkim medialnym hukiem i w atmosferze skandalu - że nie chcą brać odpowiedzialności za obronę Polski bez odpowiednich narzędzi i odchodzą - przez co opinia publiczna wymusi na pisiorach wstrzymanie takiego transferu.

#polska #wojsko #lotnictwo #ukraina #r0sja #wojna #f16

Czy Polska powinna przekazać Ukrainie f16?

  • Tak 29.2% (52)
  • Nie 58.4% (104)
  • Nie wiem, nie znam się 12.4% (22)

Oddanych głosów: 178

  • 6
@Kierowca-ufo: samo przekazanie f16 nic nie da oprócz tego że Ukraińcy będą mieli więcej samolotów do stracenia. Za to wysłanie ich razem z pilotami będzie miało swoje konsekwencje polityczne jeśli by się to wydało. Ogólnie to się może udać jeśli wszyscy którzy przekażą samoloty będą rżnąć głupa że Ukraina dostała samoloty a wyszkolonych pilotów kupiła w sklepie z pilotami do f16.
Damy pewnie ze 2 F16, a już wieszczycie upadek Polski.


@szurszur: Gdzieś tam widziałem, że 12 (mamy 48). Migi29 już przekazaliśmy ale ile to chyba publicznie nie wiadomo bo przekazaliśmy je niby pod postacią części zamiennych. F35 jeszcze nie mamy a w zamian za ten transfer mielibyśmy dostać 4 w przyśpieszonym terminie. Troche mało a nasze lotnictwo raczej należałoby rozbudować niż redukować. FA50 też w drodze ale one tylko na papierze