Wpis z mikrobloga

@robert5502: tak samo fani Koroluka, którzy mówią, że kiedyś byli za Korwinem ale dorośli, wchodzisz na profil a tam od kilku lat ta sama krytyka Janusza i Konfederacji. Czytaj oni żyją z krytyki JKMa
  • Odpowiedz
@brednyk: nie no, nie okłamujmy się. Akurat ludzi, którzy wyrośli z Korwina jest w Polsce naprawdę sporo, a w pewnym przedziale wiekowym to pewnie dwucyfrowy wynik procentowy. Wstawiłbym tu swoje zdjęcia ze spotkania z Wiplerem, ale trochę mi wstyd po tylu latach. Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko powiedzieć, że te środowiska nie były kiedyś tak otwarcie nazistowskie jak są dziś, kiedyś faktycznie, nawet jeśli to tylko fasada, to ta gadka o
  • Odpowiedz
@ananasowy wyrośli z Korwina, a poparcie konfy według niektórych sondaży wśród młodych mężczyzn 18-39 to 40-50%, a wśród kobiet jakieś 20%. Wyjaśnij mi dokładnie na czym polega to wyrastanie z Korwina?
Ja czytam o tym wyrastaniu z Korwina od dobrych 10 lat, w mediach też się zdarzało słyszeć coś takiego. A Konfederacja wyrosła na 3 partię w Polsce.
  • Odpowiedz
18-39


@Defined: Na tym, że 18-39 to bardzo szeroka grupa. 18 to praktycznie jeszcze dzieci, 19-25 to głównie studenci. W tym wieku jest się rebeliantem. Każde pokolenie uważa, że "zrobi to lepiej". Po 30 się okazuje, że jednak nie zrobi i że jednak nie wszystko, co wymyśliły stare pokolenia jest takie głupie. Taki cykl życia.

A Konfederacja wyrosła na 3 partię w Polsce.


@Defined: Myślisz, ze to dzięki korwinowi?

Zaryzykowałbym
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak Dziadek Korwin zrobił coś czego mało któremu politykowi się udało dokonać - zainteresował młodych ludzi polityką. Jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych polityków w Polsce i jest niewątpliwie obok Mentzena, Brauna i Bosaka twarzą Konfederacji.
Masz jakieś dane które mówią jednoznacznje o tym wyrastaniu z Korwina? Dowody anegdotyczne zachowaj do dyskusji z wujkiem przy świątecznym stole.
  • Odpowiedz
@ananasowy:

którzy wyrośli z Korwina jest w Polsce naprawdę sporo, a w pewnym przedziale wiekowym to pewnie dwucyfrowy wynik procentowy.


IMO co innego UPR i jego pochodne, a co innego konfederacja z Braunem i Bosakiem, do tego od konfy odłączyli się Wolnościowcy. Ostatnie wybory parlamentarne to pierwsze krajowe/unijne wybory na które nie poszedłem, bo nie chciałem głosować na ww. osoby. W prezydenckich wolałem głosować na Tanajno za inby z lockdownami niż
  • Odpowiedz
wyrośli z Korwina, a poparcie konfy według niektórych sondaży wśród młodych mężczyzn 18-39 to 40-50%, a wśród kobiet jakieś 20%. Wyjaśnij mi dokładnie na czym polega to wyrastanie z Korwina?


@Defined: na tym, że u mnie w liceum i gimnazjum jak robili wybory takie na niby to KNP (ówczesna partia Korwina) miała 90%. Voila! Ci, którzy dzisiaj chcą zagłosować (czyli wg sondaży kilkanaście %) to ci, którzy nie wyrośli.
  • Odpowiedz
@ananasowy skąd wiesz, że nie głosowali potem na knp? Skąd wiesz jaki procent z nich wziął udział w wyborach? Skad wiesz jak to wygląda dla innych partii?
  • Odpowiedz
Masz jakieś dane które mówią jednoznacznje o tym wyrastaniu z Korwina? Dowody anegdotyczne zachowaj do dyskusji z wujkiem przy świątecznym stole.


@Defined: nie bardzo rozumiem Twoja niechęć do dowodow anegdotycznych skoro rozmawiamy o temacie w którym nikt nie prowadzi szerokich badań społecznych. Mogę Ci zaoferować tylko tyle, co i Ty mi: swoje obserwacje.
  • Odpowiedz