Wpis z mikrobloga

Obecnie jeżdżę hondą civic es 7 z 2003 roku. Autko dość mocno się już sypie i rdzewieje. Czas na coś nowego. Szukam auta, które będzie podobać mi się wizualnie i będzie spełniać większość wymagań, na co najmniej kilka lat. Jeżdżę głównie samemu, czasem w dwie osoby.

90% miasto, 10% trasa, 2x w miesiącu trasy po 200km i kilka razy w roku dłuższe. Przebieg roczny niski, 6-8k. Najbardziej podobają mi się auta niemieckie (bmw 1/3, audi a3, mercedes A), ale przeglądając różne fora trochę mój entuzjazm opadł ze względu na awaryjność.

Moje wymagania co do auta:
-budżet do 45k
-automat
-kompakt (hatchback, mały sedan; może być coupe)
-benzyna
-ładny wygląd zewnętrzny (nie dziadkowóz)
-przyzwoite wyposażenie (przynajmniej półskóry, czujniki parkowania, bluetooth, grzane fotele)
-wygodne dla 2os.
-spalanie w mieście poniżej 10 litrów
-nie musi być demonem prędkości, ale fajnie jakby było chociaż odrobinę dynamiczne

Rozważam:
-Alfa Romeo Giulietta1.4T (spełnia wszystkie wymagania, MultiAir bywa awaryjny (w wersji poliftowej jest podobno znacznie lepiej)
-Opel Astra J 1.4T (nie podoba mi się wnętrze, materiałowe fotele i milion przycisków, z powodów osobistych wolałbym też unikać VWAG)
-BMW 1 (podoba mi się wizualnie najbardziej z całej trójki)

Odrzuciłem: Fiat Bravo, Ford Focus mk3, Hyundai i30, Kia Ceed, Renault Megane (wszystkie głównie ze względów wizualnych).
Na ten moment skłaniam się ku Alfie, jednak chętnie posłucham Waszych propozycji/opinii co do wyboru. Z góry bardzo Wam dziękuję.

#pierwsze4kola #motoryzacja #samochody
  • 7
@pfalzer sirocco (czasem DSG bywa kapryśne),

rcz (o skrzyni nie mam pojęcia jest to jakiś aisin, na internecie sporo zestawione naprawczych do łożysk, czyli temat znany, psuje się rozrząd, bo projektowało go BMW i coś tam się znajdzie; silnik thp, czyli n13 w BMW, w f20 i f30 https://en.m.wikipedia.org/wiki/Prince_engine, https://www.motobenzyna.pl/silniki/3207-silnik-1-6-16v-thp-ep6-dt.html)

w BMW 1 skrzynie bardzo znane i polecane ze względu na trwałość oraz zajebistość, 8hp obsługuje większość nowych aut (od challengera demona