Wpis z mikrobloga

Zajebisci są ci agenci. Byłem wczoraj na prezentacji przed która wyraźnie zaznaczyłem ze nie jestem klientem gotówkowym i będę się starać o beka2%. Pan agent powiedział że spoko nie ma problemu. Podczas spotkania z właścicielem natomiast okazało się że potrzebuje on szybko załatwić sprawę i interesują go tylko gotowkowicze.
Ręce opadają...
A za taką przyjemność biuro nieruchomości chcialo ode mnie tylko 20k prowizji i jeszcze nie wiadomo ile od sprzedającego.
#nieruchomosci
  • 12
@vateras131 Z historyjki nie wynika że to pośrednik nawalił, właściwie prędzej z tego można wywnioskować że to wina właściciela, bo jaki interes miałby pośrednik w poświęcaniu Ci czasu, gdyby z góry wiedział że się nie dogadacie i on tylko traci energię i czas? Raczej właściciel mu o tym wymogu nie powiedział, może dopiero co zmienił zdanie.
@vateras131: jak wylacznosc to zwykle kupujacy nic nie placil, tak mi sie wydawalo. Bardzo nieladne zagranie ze strony agencji wiec jak ich tak lubisz sankcjonuj ich istnieje i wyskocz z 20k, sprzedajacy tez wyskoczy i razem biedniejsi jestescie o 40k za to ze pokemon zrobil zdjecia i opis z dupy i ubrak garniak.
@Goglez:
Historyjka jest skrótowa. Z przebiegu rozmowy i reakcji pośrednika wynikało, że to on #!$%@?ł sprawę. Najprawdopodobniej zapomniał o tym, że właściciel chce gotówkę albo ewentualnie doprecyzowali to już po moim umówieniu spotkania i typ zapomniał, że ja jestem kredyciarzem.

@marsjanin2012
Heh no jeżeli chodzi o sprzedaż przez agencję to dosłownie jeden raz spotkałem się z ofertą gdzie agent powiedział, że jako kupujący nie płacę mu prowizji dodatkowej. Gdyby nie ten
@vateras131: Też miałem podobnie :) Nieświadomi pojechaliśmy oglądać mieszkanie, gdzie okazało się, że warunkiem kupna jest wpłacenie zadatku ponad 350k, no i w sumie to właściciel jest już umówiony z innym kupującym na podpisanie umowy przedwstępnej ale może my damy trochę więcej. Czas na ogarnięcie wszystkiego to było jakieś 3-4 dni robocze. Oczywiście agent nie wiedział nic o mieszkaniu, całą prezentacje zrobił właściciel :D
@NoSkillNoFun:
Też ładnie. To jest tak mega istotna kwestia, że powinna być podkreślona na czerwono w ogłoszeniu. Co oni myślą, że ludzie biorą kredyty bo lubią, a tak naprawdę śpią na forsie i w razie czego wyciągną z portfela taką kwotę?

BTW właśnie dostałem alternatywną ofertę od tej agencji. Podałem im wczoraj podczas rozmowy, że moja górna granica jeżeli chodzi o budżet to X. Dzisiaj dostaje ofertę nieruchomości z X+200k. Debile