Wpis z mikrobloga

#dentysta hej, wypadła mi plomba z jedynki a aktualnie nie ma mnie w kraju. Czy orientuje się ktoś jak wypełnić tymczasowo ubytek? Ta plombę co wypadła mam, próbowałem włożyć ale po jakimś czasie wypada. Wracam dopiero za 1.5 tygodnia, także fajnie by było jakby to jakos wyglądało do tego czasu. Pozdrawiam.
  • 18
  • Odpowiedz
@Gekon77: te plomby tymczasowe na pewno nie poprawią wyglądu estetycznego, bo wyglądają jak gips na ścianę. Natomiast szukaj plomb-r (temporary filling?). Nie wiem w jakim kraju jesteś.

Jak wypełnienie wypada to znak, że albo było źle założone albo od dawna coś złego się tam działo.
  • Odpowiedz
@Gekon77: dlatego drogie dzieci kupuje się ubezpieczenie zawsze, jak się wyjeżdża za granicę. Tak zawsze jest przynajmniej kilkaset złotych na stomatologa i wtedy nie żal iść i zrobić nawet za ojro czy dolary ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gekon77: słyszałem że niektórzy wypełniają ubytek chlebem tostowym, poważnie stomatolog mi to mówił


@kajec: ta, świetny pomysł, białe węgle będące pożywką dla bakterii próchnicotwórczych w zębie z odsłoniętą zębiną 24/7, co złego może się stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@SkrytyZolw a nie jest czasem tak że Plomb-R to się nadaje do "zalepienia dziury" w bruździe, a nie do wypełniania zębów przednich? na jakieś grupce kiedyś czytałem
  • Odpowiedz