Wpis z mikrobloga

Mam problem. Zakupiłem imaca w sklepie amso. Mac ogólnie w fajnym stanie ale po podłączeniu i odpaleniu go - gdy wskoczyło okno instalacji systemu (os high Sierra) jest problem. Klikając w ikonę instalacji system mieli połączenie i wyskakuje błąd: nie można było połączyć się z serwerem odzyskiwania. Próbowałem zmieniać datę przez terminal, próbowałem też w terminalu ustawić ją automatycznie z time.euro.apple.com. Nie pomaga. Połączenie internetowe jest ok bo wchodząc na ikonę pomocy mogę korzystać z safari i przeglądać stronę apple normalnie. Nie wiem czy coś się skiepściło z instalacją na dysku? Jutro z rana zadzwonię do amso i będę wyjaśniał sprawę ale może mieliście już taki przypadek? Wyglada to tak jakby nie chciało pobrać systemu z serwerów apple.

#komputery #apple #macos #informatyka
  • 9
  • Odpowiedz
a1311


@MatteoMatei: Prawdopodobnie przed wyczyszczeniem dysku na komputerzenie był zainstalowany najnowszy system i dlatego instalator najnowszego nie chce odpalić - kiedyś też tak miałem.

Teoretycznie ta zmiana daty powinna pomóc - jakim poleceniem ją ustawiasz w terminalu?

Ostatecznie zawsze mozesz przygotować bootowalnego pendrive i z niego zainstalować system.

BTW. Po co ci tak stary komputer?
  • Odpowiedz
  • 0
@nalej_mi_zupy: format daty ustawiałem tak:
dzień miesiąc godzina i rok. Ogolnie dziś po odpaleniu kompa wyskakuje mi tylko migający folder ze znakiem zapytania. Sprawę przekazałem do amso.

(Odpowiadając na pytanie: komputer kupiłem do przeglądania neta)
  • Odpowiedz
@MatteoMatei: ustaw w terminalu poleceniem date -u {month}{day}{hour}{minute}{year} czyli date -u 0714083023
komputer kupiłem do przeglądania neta


To mam nadzieję, że to jakaś nowsze rewizja z i7 albo i5 i dasz jej dużo ramu i dysk SSD bo inaczej to ciężko widzę.
  • Odpowiedz
  • 1
@AlNeri: zwróciłem sprzęt. Myśle, źe bootowalny pendrive zrobiony na macOS by pomógł ale nie miałem takiej możliwości. Próbowałem go robić kilka razy na windowsie ale były problemy. Albo imac go nie czytał albo jak wczytał to wyskakiwał jakiś błąd.
  • Odpowiedz