Wpis z mikrobloga

Jak tak czytam te wpisy i znaleziska Neuropków po debacie z Petru i wczorajszym wysrywie TVN albo Kanału Sportowego, to można mieć wrażenie, że Konfederacja jest skończona, nie przekroczy progu, zostanie zdelegalizowana, a Memcem to w ogóle pójdzie do więzienia.

Tymczasem rzeczywistość to wciąż rosnące poparcie.

Kiedy do was dotrze, że ludzie głosują na Konfederację nie dlatego, że są (jak to lubicie zaznaczać) wyznawcami, sekciarzami, onucami lub debilami, ale dlatego, że inne partie nie są żadną alternatywą dla PiS?

#bekazlewactwa #lewackalogika #neuropa #bekazpodludzi #polityka #konfederacja
  • 15
  • Odpowiedz
wyznawcami, sekciarzami, onucami lub debilam


@USSCallisto: W sumie czemu nie? Konfederacja jest w sejmie od paru lat, w EP też i nic nie zrobili. Ludzie muszą się przekonać, że nic nie zrobią, a zawsze będzie jakieś "łeee, no nie rządzili samodzielnie, zagłosujmy jeszcze raz"

Dobrze dzisiaj Gozdyra zgasiła konfiarza. Skoro mają takie świetne ustawy, to czemu nie rozmawiają z innymi partiami i wprowadzają, skoro są takie medialne. Ustawa powodująca za
  • Odpowiedz
Skoro mają takie świetne ustawy, to czemu nie rozmawiają z innymi partiami i wprowadzają, skoro są takie medialne.


@fervi: Bo wszystkie partie konsekwetnie odmawiają popierania projektów Konfederacji. Żyłeś pod kamieniem przez ostatnie 4 lata? No to witaj w brutalnym świecie polityki. Przecież Konfederacja zbierała podpisy pod ustawami i posłowie innych partii mówili, że zgadzają się z nimi, ale mają partyjny zakaz podpisywania czegokolwiek od Konfedercji. A potem te same pomysły
  • Odpowiedz
  • 1
@fervi: przecież już kilka razy latali po sejmie szukając podpisów pod projektami ustaw, bo mają za mało posłów. M.in. z ustawą podwyższającą kwotę wolną od podatku. Nikt nie chciał się podpisać, "bo Konfederacja" i nawet Żukowska przyznała, że nie poprą żadnej ustawy Konfederacji bez względu na to czego będzie dotyczyć. Gdyby Konfederacja chciała pełnego dostępu do aborcji to KO i Lewica nagle stałyby się obrońcami życia xD
  • Odpowiedz
  • 0
@fervi: realnie mogą liczyć wg dzisiejszych szacunków na ponad 50 posłów w Sejmie. Będą mogli wprowadzać własne projekty ustaw i będą realną siłą podczas głosowania. Będą więc mogli realizować swój program, a jak pseudoopozycja będzie odrzucać projekty ustaw obniżające podatki to poparcie Konfederacji będzie tylko rosło.
  • Odpowiedz
@USSCallisto: Faktycznie, brakuje im 6 posłów. W sumie trudna sprawa, nie móc znaleźć 6 posłów, hm.

JEDNAKŻE obywatele też mogą taki wniosek złożyć. Czemu w tę stronę konfa nie poszła?
  • Odpowiedz
Czemu w tę stronę konfa nie poszła?


@fervi: Sejmowa "zamrażarka" jest pełna takich projektów. Spytaj panią Witek.

Czyli będą robić to samo, ale większą ilością posłów? Bo wynika, że nic się nie zmienia


@fervi: Otóż #!$%@? nie tym razem! Bo PIS nie będzie miał większości i bez Konfederacji i bez PO nic nie będą mogli zrobić, nawet marszałka nie wybiorą. Wpływ Konfederacji na politykę będzie więc 100 razy
  • Odpowiedz
Sejmowa "zamrażarka" jest pełna takich projektów. Spytaj panią Witek.


@Jah00: Czyli w skrócie - nie próbowaliśmy, bo nic by to nie dało?

Bo PIS nie będzie miał większości i bez Konfederacji i bez PO nic nie będą mogli zrobić


@Jah00: Chyba, że PiS będzie pertraktował z KO, wtedy Konfederacja dalej nic nie zrobi.
  • Odpowiedz
Czyli w skrócie - nie próbowaliśmy, bo nic by to nie dało?


@fervi: W skrócie - próbowaliśmy i nic to nie dało. Przecież masa projektów była złożona. Żaden nie był wprowadzony pod obrady przez PIS. Czemu jesteś tak #!$%@?ąco sceptyczny? Poszukaj sobie w necie to znajdziesz. Ale po #!$%@? szukać, skoro można od razu założyć, że Konfederacja nic nie robi. Tak mi pasuje do narracji. #!$%@?, że nieprawda.

wtedy Konfederacja
  • Odpowiedz
Czemu jesteś tak #!$%@?ąco sceptyczny?


@Jah00: Bo głosowałem na stare wydmuszki partii. Teraz ma oczywiście być inaczej.

Tak jak Ty, byłem kucem, ale z tego wyrosłem. Oczywiście wiele z propozycji Korwinowców było "dobre" jak się było kucem. Potem człowiek zamiast słuchać masakr lewaków, po prostu interesuje się światem i się okazuje, że w sumie to eksperymenty na ludziach. Jak np. usunięcie ZUSu (ale na szczęście Memcen powiedział, że to żąrt)
  • Odpowiedz
Bo głosowałem na stare wydmuszki partii. Teraz ma oczywiście być inaczej.


@fervi: No inaczej bo głosowanie przyniesie wreszcie skutek.

Tak jak Ty, byłem kucem, ale z tego
  • Odpowiedz
@Jah00: no spoko. Nie byłem widocznie prawdziwym ojcem xd

Co do ubezpieczeń. Jakie znasz państwo, które ma twój system bez ubezpieczeń.

Możesz też powiedzieć czemu kraje co nie miały ubezpieczeń je wprowadziły i zostały głównie małe i nic nieznaczáce bez systemu
  • Odpowiedz