Wpis z mikrobloga

@Smokalaskanski: Kamienica z jednej strony jest super, z drugiej to jest dramat.
Drawniane stropy - podłoga nie jest 100% sztywna.
Wysokie mieszkania - fajne poczucie przestrzeni, ale weź to ogrzej, zwykle brak termomodernizacji no i kubatura zdecydowanie większa.
Generalny remont bo raczej tynki trzymają się tylko na farbie.
Na plus i na minus grube ściany w kamienicy. Z jednej strony zanim się ściany nagrzeją to przez kilka dni/tygodni w domu na
@Smokalaskanski: kamienica:
- jak z kanalizacja, jak jakies pompy to powodzonka
- jakas termomodernizacja, jak masz prawie 4m to powodzonka z ogrzewanie
- smiem twierdzic ze somsiedzi maja jakies piece na drewno / wungiel
- stan techniczny kamienice, jak z funduszem remontowym. czy sa jakies remonty planowane, byly wykonane. a czynsze w kamienicach potrafia byc w #!$%@? wysokie.
- wilgoc
Na plus i na minus grube ściany w kamienicy. Z jednej strony zanim się ściany nagrzeją to przez kilka dni/tygodni w domu na początku lata w środku jest chłodniej. Jesienią mimo przyjemnego chłodu na zewnątrz ściany nadal oddają ciepło.


@AdamES: no tutaj to wiesz, powiedzial bym ze tak srednio. jak satara kamienica to w zasadzie nora. slyszalem sasiadow z mieszkania obok, z mieszkana nade mna, z mmieskzania podemna i #!$%@? dla
@srgs: Mieszkałem w kilku kamienicach w życiu. O lokalizacji i "somsiadach" się nie wypowiem.
W jednej kamienicy przez ścian nikogo nie słyszałem. Za to sufit to dramat.
W drugiej miałem mieszkanie wydzielone z całego piętra i w praktycznie w każdej ścianie zamurowane drzwi do innych pomieszczeń. Na jedną, może dwie cegły. Tam dla odmiany było słychać wszystko.
@Smokalaskanski: mialme 500 na sam fundusz remontowy, niby 3city ale powietrze niby wsysscy mysla ze jest zajebiste ale w okolicy pelno kamienic gdzie ludzie pala kazdym syfem jaki sie znajdzie na ulicy. a jak masz tak jak ja mialmem ze na wysokim pietrze a kamienica obok byla niska tak ze dym z dachy leci ci na okono to zonk
mieszkam w bloku oddanym w przeciągu 2 lat i też słyszę sąsiada codziennie jak drze #!$%@?ę ^^


@Smokalaskanski: jak ktos drze ryja to zawsze bedziesz slyszal, czy to stary blok czy nowy. najwiekszy problem jest taki ze ludzie #!$%@? sobie remonty i niszcza przegrody. tak mialem w nowym bloku gdzie po 2 latach somsiad zrobil sobie remont i przeniosl kuchnie. no i #!$%@? ja sobie na sciani gdzie mialem sypialnie. no
@piotrlionel: pfff, widocznie mozna. przyszla ekipa od dewelopera zobaczyla co #!$%@? i edyne co to powiedzieli ze oni mowia ze nie nalezy wchodzic glebiej niz ten max 1cm w sciane. a tam #!$%@? dziura prawie na wylot. rozlozyli rece i tyle. a co moze administracja ¯\(ツ)/¯