Wpis z mikrobloga

Witam Mirasy , to bedzie ostatni apdejt dotyczacy sytuacji gdzie dzien po dniu kupilem dwie duze paki pomieszanych lego. Szerzej wszystko opisane jest w tym wpisie

90% pracy wykonane, zostaly jeszcze niedobitki ktore trzeba dokupic.
Od czasu zamieszczonego wpisu zrobilem cztery zamowienia na laczna kwote 105 euro. JEszcze nie wszystko jest kompletne i mysle ze ostatnie zamowienie na okolo 15 - 25 zamknie sprawe wielkich paczek. Kwota nie jest miarodajna bo w tych zamowieniach byly tez klocki do innych zestawow kupionych wczesniej jak i zestawow ktore jeszcze chce zlozyc.
Zdecydowalem sie zatrzymac 21 z 29 zidentyfokowanych zestawow ktore zaprezentuje w komentarzach ( czesc zlozona a czesc tylko zdjecia pogladowe bo albo jeszcze nie sa zlozone albo zlozylem rozlozylem i nie pstryknalem fotek. Oprocz tych zestawow mam pelno luzow ktore sluza do uzupelniania kolejnych nabytkow #legozesmieci jak i daly poczatek dla pieciu innych pojazdow.

Czy cos bym mogl doradzic komus kto wpadnie na takie paczki w przyszlosci poza tym co napisalem ?
- Niczego nie wyrzucaj. Nawet jak wydaje sie ze to nie #lego. W ten oto sposob pozbylem sie wszystkich fluoroscencyjnych klockow jak i duzej liczby akcesoriow do minifigow :( trzeba bylo to odlozyc na bok.
-Nawet jak skompletujecie zestaw z listy na bricklink i wydaje sie 100% kompletny - ruszcie dupala i zlozcie caly zestaw. NA pewno popelniliscie pomylki w liczbie lub rodzaju klockow\
-rebrickable jest dobre do zestawow a nie pojedyczych klockow. Dodanie kazdego pojedynczego klocka do bazy danych to mordega. A potem ta sama syzyfowa praca jak bedziecie zabierac klocki z bazy aby zlozyc zestaw :( a do tego i tak zrobicie pomylki i baza sie nie bedzie zgadzac.

Dobra koniec #!$%@?, czas na odslone tego co udalo mi sie zdobyc w kolejnosci takiej jak wysluskiwalem zestawy z gory klockow.

Zestaw nr 1 60026 - town square.
Niewiele brakowalo - szczegolnie ze to byl pierwszy zidentyfikowany zestaw. Tak czy siak jeszcze brakuje mi np roweru lub innych pomniejszych bzdurek. kozackie klocki
beroslaw - Witam Mirasy , to bedzie ostatni apdejt dotyczacy sytuacji gdzie dzien po ...

źródło: 20230712_221919

Pobierz
  • 14
  • 0
14 - 30521 polybag batman - jeden z najmniejszych zestawow ale mi sie podoba
15- 60077 space starter kit - nie wiem czy zatrzymam

Malutkie zestawy nie ma sobie co nimi dupy zawracac ze zdjeciami tak samo jak z nr 18

60011 - surfer rescue - oficjalnie najmniejszy zestaw