Wpis z mikrobloga

Opowieść o namiętności, skandalu i władzy. Przedstawiamy dwa plakaty promujące „Kochanicę króla Jeanne du Barry” – zachwycający wizualnie, pieczołowicie odtwarzający detale pałacowego życia film, który otwierał tegoroczny festiwal w Cannes. W rolach głównych gwiazdorska obsada: Maïwenn oraz powracający na wielki ekran Johnny Depp. „Kochanica króla Jeanne du Barry” w kinach od 25 sierpnia.

„Kochanica króla Jeanne du Barry”, która otworzyła ostatni festiwal w Cannes, to jeden z najdroższych, ale i najgorętszych francuskich filmów roku. W tej kostiumowej superprodukcji, nakręconej we wnętrzach i plenerach Wersalu, w wielkim stylu na ekran powraca Johnny Depp w roli Ludwika XV. Znany z serii „Piraci z Karaibów” oraz takich filmów jak „Marzyciel” czy „Czekolada”, Depp tworzy jedną z najbardziej przejmujących i wyrazistych ról w swojej karierze. Partneruje mu wcielająca się w postać tytułowej kochanicy aktorka i reżyserka Maïwenn. Pełna wizualnego przepychu, pieszcząca oczy „Kochanica króla” to opowieść o sztuce uwodzenia, dworskim skandalu i pełnej przeszkód drodze na szczyt. Oraz o kobiecie, która wbrew pochodzeniu i otaczającym ją wrogom ośmiela się sięgnąć po władzę i miłość.

Oparta na faktach historia kochanki francuskiego króla przedstawia losy Jeanne Vaubernier, młodej, ambitnej kobiety z nizin społecznych, która śmiało używa swojej inteligencji i urody, by wspinać się po szczeblach dworskiej hierarchii. Droga z paryskiej ulicy na Wersal wiedzie przez liczne upokorzenia, przeszkody, groźby i intrygi. „Kochanica króla Jeanne du Barry” podąża więc za bohaterką przez dramat obyczajowy, satyrę na elity i komedię dworskich pomyłek, nie waha się też sięgać po najdotkliwsze w Wersalu narzędzie towarzyskiej zbrodni: ostrą jak gilotyna ironię.

Zachwycający kostiumami, pieczołowicie odtwarzający detale pałacowego życia film w reżyserii Maïwenn ożywia ducha epoki, do sztywnej dworskiej etykiety wnosząc, wraz z Jeanne, energię buntu i powiew wolności. Chociaż dziś nie dusimy się w gorsetach i pudrowanych perukach, niewidzialny sznur oczekiwań społecznych wciąż nas krępuje. Bezczelna, odważna Jeanne uczy nas, jak łamać zasady, pozostając wierną sobie.

Zwiastun do filmu obejrzysz tutaj.

„Kochanica króla Jeanne du Barry" w kinach od 25 sierpnia.

#gutekfilm #film #filmy #kino #kultura #rozrywka #cannes #plakat #plakaty #plakatyfilmowe #premiera #johnnydepp
GutekFilm - Opowieść o namiętności, skandalu i władzy. Przedstawiamy dwa plakaty prom...

źródło: plakat_wykop

Pobierz
  • 2
@pasta_alla_carbonara: ale po co mnie oznaczasz? Co ja mam z tym wspólnego?

Depp zagrał w francuskim firmie jakaś role, która nie była nawet pierwoplanowa. Nadal nie ma żadnych propozycji ról, nie wspominając o rolach studyjnych xd

W przeciwieństwie do jego byłej żony, która nadal pracuje dla Warner Bros, a teraz miał premierę jej inny film.