Wpis z mikrobloga

@Simfecstio: W tą stronę będą się trzymać jak cygan zasiłku ;)
Zrób pozwolenie do celów sportowych bądź kolekcjonerskich i dostaniesz pistolet i karabin bocznego zapłonu.
Wg UBOiA żołnierze i policjanci są zwolnieni z egzaminu, tak samo jak posiadacze patentu strzeleckiego.
Jednak słyszałem o praktyce wydawania pozwoleń na policjantom jedynie na pistolet, uzasadniając że nie miał przeszkolenia na karabin czy strzelbę.
Kierując się ta logiką, żołnierzom zawodowym mogą nie wydać na pistolet
  • Odpowiedz
  • 0
@Walend przeszkolenie na pistolet miałem. Używać umiem. Nie mam jedynie etatowego pistoletu. No ale to by było idiotyczne bo jeżeli żołnierz ma karabin etatowy i wydadzą zezwolenie na karabin ale wydają tylko ja broń krótką to jest błąd w matrixie. Uznaniowość powinna być całkowicie wyrugowana.
  • Odpowiedz
@Simfecstio: W takim razie spróbuj złożyć na broń do celów kolekcjonerskich.
Zrób badania, zapisz się do jakiegoś stowarzyszenia kolekcjonerskiego.
Jeśli otrzymasz odpowiedź że nie wydadzą Ci ze względu na brak przeszkolenia na pistolet czy gładkolufową, modyfikuj wniosek.
Ewentualnie możesz spróbować zdać egzamin, ale tu już musisz się dobrze przygotować..i mieć trochę szczęścia.
Trudno powiedzieć jaką decyzję wyda twoja jednostka żandarmerii - wnioskuję że jesteś żołnierzem w czynnej służbie?
  • Odpowiedz
@Simfecstio: możesz nabyć taką broń na jaką pozwala tobie ustawa. Jeżeli broń do celów X nie spełnia Twoich wymagań to zrób odpowiednie pozwolenie. To jest aż tak proste.
  • Odpowiedz
  • 0
@xyzak nie. Ja chcę (bo to czy potrzebuje to inna kwestia) swoją broń z którą raz na rok albo tydzień albo 5 lat mogę sobie jechać na strzelnice i poćwiczyć. I również mieć w szafie drugi karabinek/pistolet na inną niż ćwiczebna amunicja
  • Odpowiedz
@Simfecstio: jak to 'nie'? Ponad 13k ludzi zrobiło 'sport' w zeszłym roku. Procedura jest prosta a staż został obecnie jeszcze skrócony. Raz w roku robisz 8 konkurencji (K+S+P) i z głowy. Jeżeli to Ciebie przerasta to może nawet i lepiej, że się nie zabierasz z temat ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Simfecstio: a ja napisałem dokładnie w temacie "możesz nabyć taką broń na jaką pozwala tobie ustawa. Jeżeli broń do celów X nie spełnia Twoich wymagań to zrób odpowiednie pozwolenie. To jest aż tak proste."
  • Odpowiedz