Wpis z mikrobloga

Chciałem zapytać wszystkich wołyniaków co w tym takiego strasznego, że Ukraińcy w czasie IIWŚ sprzymierzyli się z III Rzeszą licząc na niepodległość?
Polacy też sprzymierzyli się z agresorem i #!$%@? całej Europy licząc na niepodległość - Napoleonem i Wam to nie przeszkadza.

#ukraina #wolyn #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #konfederacja #rosja #ukraina #ruskieonuce #pochowacpodprogiem #prawicowizdrajcy #polityka
  • 63
A Napoleon wygrał że się o tym nie dowiedzieliśmy?


@Towarzysz_Moskvin: Wygrał i do dziś wielu uważa go za bohatera, a niektórzy oburzają się na nazwanie go krwawym dyktatorem i zbrodniarzem. U nas nawet jest w hymnie wymieniony. O czym ty mówisz? xd

Poza tym jednak niedługo po tej serii zwycięstw przegrał, dość konkretnie. Nie słyszałeś?
@aegispolis: Hitler też wygrał wszak podbił praktycznie całą Europę a i jego fanów można dziś czasem spotkać. Oczywiście po tej serii zwycięstw dość konkretnie przegrał. Nie słyszałeś?

No to jak to jest z tym wygrywaniem i niewygodnymi faktami wypływajacymi na wierzch?

a niektórzy oburzają się na nazwanie go krwawym dyktatorem i zbrodniarzem. Przecież ty sam dajesz temu przykład xd

Wskarzesz gdzie to robię cumplu? Bo wydaję mi się że mogło ci
@krisip: Paszport Polsatu się nie liczy cumplu. Ale powtórz jeszcze parę razy coś o horyzontach, polu i stodole to na pewno wyjdziesz na obytego w świecie intelektualistę, który może pouczać polaczków co myślą ludzie na zachodzie. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@krisip: Masz na myśli to niemerytoryczne nie odniesienie się do tematu:

@krisip: Twoim zamiarem było zarysowanie fałszywego symetryzmu między Napoleonem a Hitlerem w celu usprawiedliwienia kolaboracji Ukraińców z nazistami ale średnio ci to wyszło. Jak słusznie zauważył @Flypho Nikt nie ma specjalnie żalu do Finów o walkę u boku Hitlera w celu utrzymania niepodległości i odzyskania tego co zabrali im ruskie.

Mam taką szaloną myśl; może dlatego że Finowie nie
yzmu między Napoleonem a Hitlerem w celu usprawiedliwienia kolaboracji Ukraińców z nazistami ale średnio ci to wyszło. Jak słusznie zauważył @Flypho Nikt nie ma specjalnie żalu do Finów o walkę u boku Hitlera w celu utrzymania niepodległości i odzyskania tego co zabrali im ruskie.


@Towarzysz_Moskvin: nie podjąłeś dyskusji, moich kontrargumentów nie obaliłes a jedynie powtarzałęś to samo w każdej odpowiedzi jedynie w innych słowach. Za to radośnie plusowałeś sie z kolegą
No to jak to jest z tym wygrywaniem i niewygodnymi faktami wypływajacymi na wierzch?


@Towarzysz_Moskvin: Tak misiu że gdyby wygrał i NIE PRZEGRAŁ od razu, to byś się nie dowiedział. Np. gdyby po prostu przez te kilka lat po wygranej wojnie mógł sobie eliminować, kogo trzeba i historię układać tak, jak trzeba. Analogicznie z resztą, jak wiele zbrodni wojennych aliantów nie jest w szerokiej świadomości, a takie też były.

Ej ale
@krisip: Twoje argumenty odnośnie Finlandii rozjechał kolega @Flypho a ty cumplu nie odniosłeś się praktycznie do żadnego. Natomiast do moich argumentów które są zupełnie inne od tych prezentowanych przez OPa nie odniosłeś się wcale (jeśli nie licząc bredzenia o horyzontach, polu, stodole czy ruskich agentach)

@aegispolis czekaj cumplu twierdzisz że Hitler wygrał i przegrał od razu? Ktoś tu chyba musi się podszkolić z historii II WŚ. No i chętnie dowiem się
@Towarzysz_Moskvin
No ja dalej czekam na jakiś komentarz do fińskiego przypadku i dlaczego ci Finowie jednak tych Szwedów nie pozabijali w najokrutniejszy możliwy sposób, będący poza wyobrażeniami zdrowych na umyśle ludzi. Nawet humanitarnie ich nie powiesili albo ścięli. Żadnego pogromu, nawet wypędzeń nie było. Nic. Jak to wyjaśnić?
@Towarzysz_Moskvin: kolega nic nie rozjechał bo usrały się jego argumenty w zestawieniu z procentami, doczytaj sobie rozmowe bo najwyraźniej ci umknęło, dalsza dyskusja z nim nie ma sensu dla mnie skoro typ nie ogarnia ani procentów i chce się podpierać przykłądem jakiejś wioski w zestawieniu z całym regionem, no nie ta skala... Co do reszty bzdur i gdybań Twoich nie komentuje ale mogę zapytać co by było gdyby baba miała wąsy?
@krisip: Skleroza to straszna rzecz cumplu. Tu @Flypho odniósł się do twoich "procentów" po czym nastąpiła głucha cisza...

Ale dlaczego te wartości bezwzględne mają mieć większe znaczenie niż procentowy udział ludności w ogóle mieszkańców? Wytłumacz mi to jakoś. Wiadomo, że na północy żyje mniej ludzi, zawsze żyło i to się nie zmieniło aż po dziś dzień.

Wyobraź sobie, że Ostrobotnnia to Wołyń, tak? I na tym Wołyniu mieszka 300 tys ludzi,
@Towarzysz_Moskvin: cisza nastąpiła gdy ja uznałem, że nawet nie warto odpowiadać na takie bzdury jak on wypisuje. Nadal 30%
to nie 69... itp itd i tylko w jednym miejscu versus cały wielki region... Zal czytać szkoda czasu na dywagacje z idiotą co nie widzi różnicy iz adaje idiotyczne pytanie. Także dla Ciebie też bez odbioru. A paszportem możesz się chwalić karynie...
@Towarzysz_Moskvin: Ponownie - ty twierdzisz, że narracja i motywy mają zasadnicze znaczenie dla ofiar, ja że nie byłbym tego taki pewien. A fakt faktem jest, że obaj byli krwawymi tyranami, którym marzył się podbój Europy, choć w imię innych idei. Napoleon tez na przyklad przywrócił w swoim imperium niewolnictwo. Moralna ocena obu postaci post factum to zupełnie inna sprawa i tu byśmy sie zgodzili, ale mówimy o sytuacji sprzymierzania się z