Wpis z mikrobloga

Co byście wybrali w budżecie do ok. 60k z tych dwóch opcji?
- Mazda CX-9 1gen.
- VW Touareg 2gen.
Zależy mi głównie na skrzyni automatycznej, mocnym silniku z hakiem (będzie czasem ciągnął przyczepę kempingową).
Mazda jest dużo większa, to na plus, ma 7 miejsc, Touareg ma 5. Jakoś bardzo tego nie potrzebuje (nie mam bąbelków i nie zamierzam ( ͡º ͜ʖ͡º)), ale fajnie mieć, zapewne czasem się przydadzą dodatkowe miejsca. VW jest za to trochę ładniejszy w środku i ma większą gamę silników (fajne oszczędne diesle), w Maździe tylko benzyna, spore spalanie.
W podobnym budżecie (60k) Mazde można dostać nowszą (2011-2015), VW w tym samym budżecie raczej 2010-2012 max.
Ciężki wybór ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Porównanie:
https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/mazda/cx-9/suv/silnik-benzynowy-3.7-v6-mzi-277km-2007-2012/?vs=volkswagen%2Ftouareg%2Fii%2Fsuv%2Fsilnik-diesla-3.0-v6-tdi-bluemotion-245km-2012-2014&c1=19211&c2=23567

#motoryzacja #mazda #vw
  • 5
  • Odpowiedz
@mandamin: jak zawsze byłem za cx9, tak jeżeli wystarczy Ci te 5 miejsc, to do ciągnięcia przyczepy będzie dużo lepszy diesel, głównie ten moment obrotowy ma tu znaczenie.
Z Cx9 musisz się liczyć, że to auto głównie na USA i niektóre części mogą być problematyczne.
  • Odpowiedz
@mandamin: celowałbym właśnie w 3 litrowego diesla, jak ma ciągnąć przyczepkę. Mam ten silnik 3.0tdi 245 km w A6 C7, auto bardzo przyjemne w użytkowaniu ale ta jednostka w połączeniu ze skrzynią S-tronic, pewnie w Touaregu jest to samo, jest kosztowna w użytkowaniu i nie mówię tu oczywiście o spalaniu :)
  • Odpowiedz
  • 0
@macenty a jakieś większe problemy były z tym silnikiem / skrzynią?
@lyczko też właśnie to mnie trochę boli w Maździe, że to taki bardziej amerykaniec i z naprawami może być problem, ale rozmiar auta jednak kusi.. No nic, poczytam jeszcze, może zapytam znajomych mechaników jak to z ich perspektywy wygląda.
  • Odpowiedz
@mandamin: mazda ma na pewno dobre hamulce w tej budzie, ale skrzynia 6 biegowa trochę w tych czasach niedomaga, no chyba, że na usa były inne skrzynie i 6tka jest mocno wydłużona
  • Odpowiedz
@mandamin: Przykładowe faktury za naprawy/serwis:
- wymiana dwumasy + serwis olejowy skrzyni 5.8k
- wymiana termostatu, koła pasowego, rolki, paski + uszczelnienie górnej miski olejowej - 2.7k
- wymiana oleju i filtrów 450 zł (robota własna)
Jak przyjdzie wymienić rozrząd to trzeba liczyć się z wydatkiem 6-8 k
  • Odpowiedz