Wpis z mikrobloga

@dom_perignon: widziałem kiedyś bardzo trafne podsumowanie NBA i WNBA, wyszło na to że faceci zarabiają zdecydowanie za mało względem zysków jakie przynoszą sponsorzy, u kobiet sytuacja wyglądała troszkę inaczej, jeżeli nie liczylibyśmy ich pensji to każda powinna dokładać kilkadziesiąt tysięcy $ rocznie żeby pokryć straty jakie generuje ich liga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
> faceci zarabiają zdecydowanie za mało względem zysków jakie przynoszą sponsorzy, u kobiet sytuacja wyglądała troszkę inaczej


@Deska_o0: wytłumacz. Jaki jest bilans (zysku i koszty) PZPN na lidze U15 kobiet vs U15 mężczyzn?
@dodo_: kobiety grające aktualnie w U15 pograją w U15, lub parę lat dłużej, natomiast mężczyźni mogą przekształcić się jak nie w gwiazdy reprezentacji to chociaż w kogoś z podstawowej jedenastki która generuje ogromne zyski, rozumiesz już?
@dom_perignon rozumiem że argument za większymi pensjami w męskiej piłce polega na jej większej popularności, widzach, sponsorach, itp. Nie rozumiem tylko jak to się ma do nagród z państwowych pieniędzy. Prywatne pieniądze idą tam gdzie się najbardziej opłaca inwestorowi, logiczne. Natomiast państwowe związki sportowe za państwowe pieniądze mają na celu promocję sportu i powinny go promować na równych warunkach niezależnie od płci.
@Deska_o0: Ale miałeś pokazać analogię do swojego cytatu z NBA i WNBA i "zyskach" które generują i do kogo się dopłaca.

Więc pytam ponownie: Jakie "zyski" przynosi PZPN Liga juniorów U15 i czy są 10x większe niż Liga Juniorek U15?
Mnie się jednak wydaje, że PZPN dopłaca do obu rozgrywek.

A tak poza tym to:

> kobiety grające aktualnie w U15 pograją w U15, mężczyźni mogą przekształcić się jak nie w
Więc pytam ponownie: Jakie "zyski" przynosi PZPN Liga juniorów U15 i czy są 10x większe niż Liga Juniorek U15?


@dodo_: odpowiedziałem ci już raz, mogę odpowiedzieć i drugi, na więcej nie licz:
Liga Juniorów U15 szkoli zawodników którzy potem będą grali dla reprezentacji, reprezentacja mężczyzn przynosi dużo większe zyski niż 10-krotność kobiecej


Przecież kobiety też mają seniorską reprezentację więc nie koniecznie pograją tylko w U15. I w śród kobiet też są
@Deska_o0: Czyli porównanie z NBA i WNBA vs PZPN U15 jednak nie ma zastosowania. Wycofałeś się z tego przykładu i wymyśliłeś inny.

> > Przecież kobiety też mają seniorską reprezentację więc nie koniecznie pograją tylko w U15. I

> sęk w tym że sponsorzy nie podzielają twojego optymizmu, możliwe że po prostu obejrzeli kilka razy kobiecą reprezentację i nie są tak hojni wobec nich jak wobec mężczyzn


Ale wiesz, że to
Czyli porównanie z NBA i WNBA vs PZPN U15 jednak nie ma zastosowania.


@dodo_: oczywiście że ma

Wycofałeś się z tego przykładu i wymyśliłeś inny.


@dodo_: cały czas ten sam, po prostu przerasta cię że ktoś może myśleć o przyszłości

Ale wiesz, że to nie "sponsorzy" powołują do reprezentacji xD


@dodo_: z braku argumentów odnosisz się do własnych urojeń, szok
Rozmowa z @Deska_o0 be like:

Może masz 100 innych zajęć i odpisujesz mi tu w między czasie, ale spójrz na ten dialog i wczuj się w obserwatora xD

Deska: kobiety grające aktualnie w U15 pograją w U15, lub parę lat dłużej
Ja: Nieprawda, mogą przecież grać w reprezentacji
Deska: sęk w tym że sponsorzy nie podzielają twojego optymizmu
Ja: Ale to nie sponsorzy powołują do reprezentacji
Deska:
@dodo_: przykre że tylko tyle zrozumiałeś, a jeszcze bardziej przykre że liczysz iż ktoś jest na tyle głupi że złapie się na taką manipulacje mając całość do wglądu, proponuje na przyszłość nie mierzyć wszystkich swoją miarą
obserwator zrozumie:
Ja: sponsorzy dają więcej kadrze mężczyzn, dlatego chłopcy są bardziej zachęcani
dodo: ale sponsorzy nie powołują do kadry !!jeden!
@dom_perignon: Robert tyle lat walczy o śluby panów z panami, pań z paniami, legalizację ziela, zero sukcesu. Prezydent Słupska, europoseł, poseł, wiecznie na naszych podatkach jedzie, a sukcesów zero. Kulesza discopolo menago z roku 1990 zegnie głowę przed nim, bo on tupnie nogą, trzy razy pierdnie, a na koniec się popłacze i powie, że majtki z czerwonej koronki go gryzą i daj pan więcej, a ten chyba umrze ze śmiechu;)