Wpis z mikrobloga

Potrzebuje porady w sprawie technologii. Chcę sobię zrobić infografikę z osią (osiami czasu), jako, że jestem #!$%@? grafikiem/UX designerem to uznałem, że sobie to zaprogramuje.

ma wyglądać jak na obrazku, tzn mają być 3 osie, każda innego koloru. Na osiach wydarzenia z numerkami i każdy numerek ma mieć notarkę

Ogólnie kroki (zaawansowanie rośnie) do zrobienia tego:
- napisać system klas/obiektów, w którym mogę w kodzie (bo wole edytor IDE niż pisać w excelu czy csv w notepad++ xD) stworzyć osie (oś jest jedna, ale jest N typów które później są reprezentowane na własnym kolorze osi, osie maja być wygaszane(ten różowy to przyciemniona oś xD), normalne (full kolor) i mają mieć na sobie kółeczka z numerkami (porządek współdzielony między osiami, dlatego oś jest jedna, tylko jeden parametr określa przynależność do danej osi). Pierwsza iteracja zakłada listę xD
- system grid z notatkami do wydarzeń, na początku stały system (od lewej do prawej, od góry do dołu) z 3 rozmiarami notatek (0.5 1 1.5) z automatycznym doborem (który mogę nadpisać) rozmiaru do ilości tekstu, ale ma być też podstawowe formatowanie \t \n, w tekście xD
- całość ma być "renderowane" aby móc jednym kliknięciem
- jeśli to będzie możliwe i będe mieć czas to chciałbym, żeby całość się wygenerowała i każda z notatek miała w sobie wbudowany edytor rich text (ale nie wiem czy mogę to ot tak pobrać z biblioteki i bym miał wygląd jak do druku)

Mam na to 2.5 tygodnia. Ale pracuję w technologii dalekiej od paradygmatów i coreowych skillów do programowania, więc nie wiem jak się za to efektywnie zabrać. Z takimi miałem do czynienia na studiach lub hobbistycznie.

Więc
0. Korzystając z moich umiejętności to mogę co najwyżej robić w plain html xD Jakiś konkretny zbiór technologii webowych pod to zadanko co mi ułatwi? Umiem pobierać npm xD
1. Jak rozwiązać problem z drukiem, jest jakieś specjalne podejście/biblioteka żeby od razu mieć na uwadzę, że chce to "renderować" w formacie A4 i żeby łatwo się drukowało bez psucia?
2. Jak rozwiązać z rich text, idealnie wyobrażam sobie tak, że na podglądzie "przed drukiem" wszystko wygeneruje mi się poprawnie tylko każda z notatek będzie mieć 3 zakładki "plain text" gdzie mogę zmieniać sam tekst (zmiana tekstu resetuje zakładkę rich text), edytor rich text i podgląd rich textu w druku (bez kontrolek edytora)?

#informatyka #programowanie #webdev
Pobierz NewBlueSky - Potrzebuje porady w sprawie technologii. Chcę sobię zrobić infografikę z...
źródło: informatyka
  • 2
API dość prostackie nawet dla laika.


@WhitePill4All: nie nadaje sie do pracy graficznej xD bo potem cos mi nie bedzie pasowac i bym musial wszystko zmieniac od nowa xD a jak napisze cos co tworzy wyglad to cyk pyk, zmianiam kod, regeneruje i mam poprawiona wersje