Wpis z mikrobloga

siema mirasy
W jaki sposób najlepiej się uczyć jak nie mam nikogo nad sobą?

Sprawa jest taka, że jestem w firmie gdzie jest trójka testerów zostałem zatrudniony jako manual ale od początku mówiłem, że chciałbym pisać automaty no i tak się stało. Dwójka kolegow testowała manualnie ja pisałem automat i czasem ich wspomagałem w przeklikaniu czegoś.
Nie ukrywam, że moja firma nie należy do najlepszych i w przyszłości planuje zmienić robotę na taką jaką bym chciał (najlepiej gdzieś testujący mid) problem jest taki, że w obecnej firmie nie ma nikogo kto może mi pokazać co dalej żeby po prostu podnosić kwalifikacje w testowaniu.

i tutaj się rodzi pytanie do was, testujące świry, czego byście się uczyli, żeby podnosić kwalifikacje? Rest assured, inne frameworki może jakieś inne toolsy? Poproszę o podpowiedź ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#testowanieoprogramowania
  • 6
  • 0
@Smilu: I tak się uczę ofc, tylko, że bywają dni, że nie mogę 100% oddać się tylko temu zadaniu xd I po prostu szukam sobie jeszcze nowych możliwości co dorzucić do stacka, żeby być choć trochę atrakcyjniejszy ^^.
@toord zrób automaty frontend, backend, e2e, a później podepnij je pod jenkinsa i zrób tak żeby się wywoływały przy budowaniu aplikacji. Zapewniam cię że dla przyszłego pracodawcy będzie to bardzo atrakcyjne ( ͡º ͜ʖ͡º)
Co do tego jakich frameworków używać No to nikt ci nie powie bo każda firma korzysta z tego co im wygodniejsze, najczęściej chyba spotyka się selenium do frontend, a do backend restassured. Ja