Wpis z mikrobloga

Czy zdarza się Wam pić wodę z potoków w Tatrach?
Jeśli tak, to czy filtrujecie ją albo uzdatniacie tabletkami czy tylko dodajecie elektrolity?
Ja generalnie staram się mieć zapas swojej, ale kilka razy się przeliczyłem i wracałem o suchym pysku, mimo że obok płynęły potoki.
Mówi się, że woda powyżej zabudowań ludzkich jest bezpieczna, więc może następnym razem warto ją tam uzupełnić.
#tatry #gory #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: Kiedy ty ostatnio w tatrach widziałeś owce? Na terenie parku narodowego to tylko na kilku polanach w okolicach doliny chochołowskiej legalny jest wypas w wysokich łowiec nie ma ze 30 lat albo i lepiej.

@PustyCzlowiek Ja piję prosto z potoków, chociaż raz mi się zdarzyło, że do butelki nabrałem wody z małymi rybkami - więc jest ryzyko wody ze zwiększoną zawartością białka.
  • Odpowiedz
@PustyCzlowiek: z dziesięć lat temu w Krakowie zagineła dziewczyna. Szukali jej wszędzie.
Ostatecznie ktoś w Tatrach znalazł plecak i zaniósł do schroniska - okazało się że tej dziewczyny tak więc wznowili poszukiwania w okolicy.
Ostatecznie znaleźli ją. W potoku. Kilkaset metrów od szlaku. W tym samym potoku zz którego turyści sobie radośnie nabierali wody.

Niekoniecznie to musi być jednak ktoś zaginiony - równie dobrze to może być padlina zwięrzęca.
Tak
  • Odpowiedz