Wpis z mikrobloga

Kim jest ten cały porucznik powałka? Co on za głupoty wygaduje, że w wojsku kiedy żołnierz przebywa na l4 to go mogą w każdej chwili wezwać na egzaminy, albo do powrotu do jednostki? Po pierwsze zawodowemu żołnierzowi przysługuje zwolnienie lekarskie i reguluje to Ustawa
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/sluzba-wojskowa-zolnierzy-zawodowych-17056528/art-89-a

Ostatni punkt Ustawy mówi, że żołnierzowi przysługuje prawo odwołania się od decyzji dowódcy jednostki do swojego przełożonego. Zresztą ten powałka cały czas jedzie po naszym wojsku, nigdy w żadnym w swoich nagraniach nie wypowiedział się POZYTYWNIE o naszej armii wg niego same przygłupy są w wojsku, zresztą obejrzcie sobie poniższe jego nagranie

#piotrpowalka #wojsko #polska #pytanie
Zielonykwiryta - Kim jest ten cały porucznik powałka? Co on za głupoty wygaduje, że w...
  • 15
@InformacjaPrawdziwaII: Tyle, że zawodowa służba żołnierzy trwa 25 lat, a nie 15 ja podejrzewam, że jak był wojsku, to wyleciał za swoje zachowanie jak on tak o każdym w wojsku określa per przygłupem, to sie nie dziwie, że go wywalili. O ile w ogóle był w tym wojsku, bo mi typ wygląda na zwykłego szura co w dupie był i gowno widzial, a się wypowiada i obraża nasze wojsko i jego
@Zielonykwiryta: Powałka jest na starych zasadach emerytalnych (czyli 15 lat) 5 lat szkoły, 10 lat służby (i tak coś poszło nie tak, że dalej ma porucznika, w 2016 dostał awans na ten stopień). Misji zagranicznych na jego koncie zero. Był d-cą plutonu, potem kompanii logistycznej, na końcu oficerem operacyjnym w 2 BZ (czyli szału z karierą też nie ma, każdy oficer w WP ma podobną, albo i ciekawszą). Na chwilę obecną
@Ozero: Czyli kiepski żołnierz, gdyby nie to, że skończył szkołe wojskową, to pewnie nie nadawałby się nawet na szeregowego, a ciekawe z jaką oceną skończył tą szkołe, podejrzewam, że ledwo na dopuszczających ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A z tą zazdrością, to możesz mieć racje, bo biją od niego negatywne emocje z kilometra. Nasze jednostki specjalne jak GROM, czy FORMOZA byli szkoleni w UK, u szwabów, żabojadów czy
@Zielonykwiryta: Powiem tak, każdy emeryt wojskowy, wie tyle ile Powałka, mało tego, jest wielu emerytów po misjach którzy faktycznie mają jakieś doświadczenie bojowe. Co do byłych Gromowców też jestem sceptyczny do ich działalności medialnej, bo wypowiadają się na tematy w mediach, o których nie mają zielonego pojęcia. Podobnie jest z emerytowanymi generałami, którzy na emeryturze są najmądrzejsi w każdej dziedzinie, a za ich kadencji nawet palcem nie kiwnęli, by żołnierzom służyło
@Ozero: Tyle, że kiedy Ci emerytowani generałowie czynnie służyli rządziło PO, a prezydent u nas jest nad wojskiem, a wiadomo jak wyglądała nasza armia za rządów peło. Liczba żołnierzy za PO liczyła ok 95 tys, a teraz za PiSu mamy 164 tys, a ma być zwiększona liczebność do 300 tys + morale za peło w wojsku były niskie, zresztą zapamiętałem ich rządy jako takie, że wszelkie instytucje państwowe były agresywne do
@Zielonykwiryta: Oj w zasadzie wszyscy emerytowani generałowie w mediach wywodzą się z przemian politycznych po 1989 r. Więc ich kariera zaczęła się w większości za czasów SLD, która to likwidowała większość jednostek wojskowych w kraju. Więc później też byli z nadania politycznego. Śmieszy mnie ich krytyka obecnego wojska, bo tak naprawdę obecny stan armii to w większości ich zasługa.
@Ozero: No tak, bo dzisiejsi emerytowani generałowie, to roczniki 50-60 więc stare komuchy. Im sie nie podoba to, że polska armia sie umacnia, bo za ich służby była podobna do dzisiejszej groźnej II armii świata #pdk
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ozero: Mogli nie trzymać z komunistami, a z polakami i dbać o morale polskiej armii, to nasze wojsko za ich służby by nie osłabło
( ͡° ͜ʖ ͡°) zresztą teraz nie mają wpływu na armie, a za pare lat będą podziwiać kwiatki od spodu
@win-chester: Nie znam tego porucznika osobiście, ale byłem w wojsku i on szczerze mówi jak tam jest... ^^
Chłop sobie dorabia sprzedając jakieś gadżety dla widzów, którzy chcą go wesprzeć, a te teksty były są i będą popularne w wojsku i to nie jest promowanie Ruskich itp. xD Kogoś dupa o to piecze, że Rychu Peja ma szansę dziś uczciwie zarobić??? xDDD
A to, że nadal jest porucznikiem jest pewnie spowodowane
@Ozero: odchyły konfederacyjne? to dobrze w takim razie :) co do Porucznika mówi bardzo mądrze i nie wygodną prawdę, tym bardziej bolącą ludzi tych z lewa.. ale i ludzi ślepo wierzących że jest dobrze.