Wpis z mikrobloga

Robiliście remont mieszkania w bloku samemu będąc raczej zielonym?
Bo stoję przed decyzję kupna mieszkania w cegle z lat 50-60 i zastanawiam się czy podołam.
Mam dużo czasu więc mogę się bawić i popełniać błędy.

Myślałem, żeby sobie najpierw samemu zaprojektować co i jak i potem zatrudniać fachowców po kolei, czy na fixly pójdzie to gładko czy będę musiał czekać miesiącami?

#remontujzwykopem
  • 8
@Filem00n zrobiłem sobie sam remont chaty etapowo, ogarnij sobie 1 pomieszczenie jakiś mały pokój i zobacz czy tobie to pasuje (taki rodzaj pracy)

bądź świadomy tego że jak się przyłożysz to zrobisz wszystko lepiej niż janusz z ogloszenia

weź hydraulika i elektryka jak masz skrzynkę elektryczna do zrobienia itp. możesz zrobić sam bruzdy pod przewody i rury i będzie o wiele taniej
@ksiak: na fixly musisz płacić kasę za każdym razem jak ty jako usługodawca zgłosisz się do ogłoszenia jako chętny. Większość budowlańców nie ma czasu na ty by siedzieć z telefonem i reagować szybko na ogłoszenia, bo tylko bodajże do 3 zgłoszeń lub 5 do pięciu ma tylko dostęp zleceniodawca. Jak ktoś jest dobry, to ma robotę i terminy. Na fixly mogą wypisać sobie same pozytywy, ale na lokalnych grupach poznasz dopiero
@tekserew: ok dziękuję za odpowiedź. Dla mnie niestety opinie ludzi też są często gęsto mało wiarygodne bo w większości ludzie opisują czy ładnie co nie koniecznie wiąże się z "technicznie dobrze'.
Mówisz masz czas? Rób samemu. Jak nie ogarniasz to do elektryki i hydrauliki weź ludzi( do ogarnięcia rozdzielni chyba i tak jest potrzebna pieczątka znawcy tematu). Jak prosi zrobią to co jest schowane pod ścianą/podłoga to możesz bawić się sam - nawet jak coś nie wyjdzie to można poprawić.