Wpis z mikrobloga

Hej, pomimo obroży przeciwko kleszczom (tak, juz przeszedłem na tabletki) dosłownie pod sama obrożą mój roczny psiak miał kleszcza... Kleszcz prawdopodobnie był 24h, bo miał go pod szyją. Przy głaskaniu z rana znalazłem. Od razu byłem u weterynarza. Pani weterynarz wyciągnęła kleszcza i powiedziała żeby obserwować pieska bo do 2 tygodni mogą pojawić się objawy. Nie wiem, czy jestem przewrażliwiony czy już dzisiaj jakieś objawy. Kleszcz wyciągnięty wczoraj o 9 rano. Nie wiem czy ze względu na pogodę jest piesek taki ospały czy to już jakieś efekty. Powiedzcie mi - kiedy mozna badanie krwi zrobić? Nie chcialbym czekać żeby dla maluszka cos sie stalo. #psy #diagnoza #leczeniepsa
  • 10
@Jajors: 24h to jeszcze nie zawsze wystarczy, żeby kleszcz zaczął wydalać. Bądź dobrej myśli. Jesteś uwrażliwiony, to na pewno nie przegapisz prawdziwych objawów. Jutro na szczęście poniedziałek - wszystko czynne, jak będzie gorzej, to ogień.
@debug: Wlasnie do tej pory mialem foresto. Niby taka cudowna a pod sama obroza kleszcz. I to byla dobrze zalozona, wedlug instrukcji tak ze byla scisnieta i tylko na dwa palce. Teraz tylko tabletki tak jak pani weterynarz polecila :P
@Jajors: dokładnie. Nie każdy kleszcz ma to gówno w sobie i nie każdy pies od tego pada, więc bez paniki, bądź dobrej myśli. Daj znać co z gnojkiem ;)
@Jajors Zluzuj, szansa na zarażenie jest niewielka. U nas rekord to około 30 kleszczy z jednego spaceru. Wszystkie martwe bo na tabletkach były psy