Wpis z mikrobloga

Cześć :)

Wiem że nie da się powiedzieć obiektywnie czy dany szlak w górach będzie dla kogoś łatwy czy trudny (może poza przeszkodami terenowymi). Spróbuję więc inaczej:

Czy ktoś z Was może pokusić się porównanie wejścia latem na Rysy od słowackiej strony do wejścia na Szpiglasowy Wierch przez D5S?

Czy te szlaki kondycyjnie i technicznie są do siebie zbliżone? Czy szlak na Szpiglas może być tu odniesieniem, czy bardziej np. Świnica (nie byłem)?

#gory #tatry #turystyka #hiking #rysy #d5s
  • 9
  • Odpowiedz
  • 3
@Heady1991: nie, tak działa to w szlakach narciarskich. Na załączonej grafice znajdziesz szczegóły odnośnie oznaczeń w górach.

Ja sporo naczytałem się o tym szlaku na Rysy, wiem czego się mniej więcej spodziewać, tylko dla jednego łatwo będzie na Rysy, a drugiego zamęczy wejście na Sarnią Skałę. Stąd właśnie chęć poznania odczuć w porównaniu do szlaku, który znam i wiem jak się na nim czułem.
eskejp_ - @Heady1991: nie, tak działa to w szlakach narciarskich. Na załączonej grafi...

źródło: szlaki-znaczenie-kolorow

Pobierz
  • Odpowiedz
@eskejp_ moja propozycja: utworz obie trasy i porównaj sobie ich profile na www.mapa-turystyczna.pl.
Popatrz na:
- sume przewyższeń
- długość
- wykres żeby porównać stromiznę podejść/zejść
  • Odpowiedz
  • 1
@eskejp_ byłem akurat w ten weekend na Rysach to mogę porównać.
Uważam że, technicznie oba łatwe na Rysy jest więcej łancuchów i kładek, ale każy sobie poradzi, nie są nawet potrzebne wg. mnie, a na Szpiglasowy jeden krótki odcinek ubezpieczony łańcuchami, które akurat się przydają. Kondycyjnie Szpiglasowy bardziej mnie zmęczył, wchodziłem przez D5Sa wracałem przez Morskie Oko. Ten końcowy asfalt najbardziej mi dowalił. Oba szlaki to ok. 1500m przewyższenia, ale Szpiglasowy
  • Odpowiedz
  • 1
@eskejp_ jeszcze jedna sprawa, jeśli wybierasz się na Rysy w najbliższych dniach to weź raczki i kijki przydają się, są dwa płaty śnieżne z czego jednego nie da się ominąć, a bez raczków ludzie bardzo się ślizgali. Da się wypożyczyć w chacie pod rysami ale średnio się opłaca na jeden kawałek 10euro.
  • Odpowiedz