Wpis z mikrobloga

Nigdy nie używałem maszyny do szycia. ostatnio dostałem maszynę Łucznik Paulina 511. Niestety coś nie szyję. to znaczy wszystko się rusza jak trzeba, ale materiał wychodzi nie zszyty. Oglądając filmiki na YouTube doszlem do wniosku że chyba górna nić nie zapłata się z dolną.
Element na zdjęciu się rusza to znaczy można go palcem poruszyć pomimo że igła się nie rusza. chyba nie powinno tak być to chyba powinno być jakoś wykalibrowane i ruszać się synchronicznie z igłą. dobrze myślę?

#maszynydoszycia #szycie
bit1 - Nigdy nie używałem maszyny do szycia. ostatnio dostałem maszynę Łucznik Paulin...

źródło: temp_file.png3624662693742838669

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@yankees jak odpowiednio uloze ten element na zdjęciu i założę bębenek to mogę złapać nic i przeciągnąć do góry ale jak już zaczynam Szyc to materiał się nie szyję:/
  • Odpowiedz
jak odpowiednio ułożę ten element na zdjęciu i założę bębenek to mogę złapać nic i przeciągnąć do góry


@bit1: Ale ty paluchami łapiesz i wyciągasz tę nić z bębenka do góry? Jeśli tak, to tu tkwi problem. Nić dolna musi być wywleczona do góry przez nić idącą od igły po wykonaniu obrotu kołem zamachowym - sprawdź dokładnie w instrukcji, jak się to robi. Na YT też jest pewnie masa filmów z
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jeden_na_dziesiec
wiem że tak powinno być, ale tak nie ma bo ząb chwytaka nie jest ustawiony w dobrej odległości od nici. jak ustawie chwytak odpowiednio to złapie nic, ale tylko raz ponieważ rusza się swobodnie, a z tego co zrozumiałem z filmików powinien po odpowiednim ustawieniu zostać zablokowany, a niewiem która śruba się blokuje jego ruch
bit1 - @jedennadziesiec 
wiem że tak powinno być, ale tak nie ma bo ząb chwytaka nie ...

źródło: temp_file.png8198254309177093055

Pobierz
  • Odpowiedz