Wpis z mikrobloga

#lublin #mieszkanie #wynajem
No witam porannych Mirków, mam nietypowe pytanie jak na mirko, otóż czy ktoś nie ma może, lub zna kogoś kto zna kogoś kto ma, jakieś fajne mieszkanie na wynajem? Niestety, ale osoba od której wynajmowałem dotychczas stwierdziła, że musi je sprzedać i mam dwa miesiące na znalezienie czegoś, jednak sytuacja na rynku mnie dobija, wszędzie tylko pośrednicy, wywindowane ceny przez ich prowizję, a czasami jeszcze obowiązek zapłacenia prowizji (około 1,5k gotówka za to, że ktoś wystawił ogłoszenie na olx XD). Nie jestem jakimś Januszem i nie myślę że ło #!$%@? ale drogo kiedyś to było taniej, budżet mam mniej więcej 2,5k, interesują mnie mieszkania 2 pokojowe(może być salon z aneksem i sypialnia) i mniej więcej Lsm, Czuby, Wieniawa, Śródmieście, Czechów Południe. Pomyślałem, że skoro na grupki na fb ludzie wrzucają ogłoszenia to może i tutaj coś się uda XD Jak nie to miejsce, to przepraszam i idę szukać dalej ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@BarkaMleczna najlepsze, że w ogłoszeniu oczywiście ani słowa, a przy oglądaniu mieszkania okazało się, że 2200 + opłaty (czynsz już w cenie!) oznacza, że opłaty to woda ciepła, zimna, prąd, gaz i śmieci XD
  • Odpowiedz
  • 0
@KromkaMistrz właśnie nie, umowa była na rok czasu i po prostu się wtedy kończy, do właściciela nic nie mam, nie chciałem żeby to tak zabrzmiało, bardziej mi szkoda tego mieszkania, niż miałbym mieć żal do nich. Właściciel jest o tyle w porządku, że powiedział jeśli znajdę mieszkanie wcześniej to nie będzie problemu z wcześniejszym zakończeniem umowy.
  • Odpowiedz
  • 0
@BarkaMleczna dzięki i tak za podbicie posta, może ktoś zobaczy kto akurat ma mieszkanie ^^ bo pośrednicy to nie tylko patologia dla odbiorców, ale też dla osób które chcą wystawić sobie ogłoszenie. Wiele razy słyszałem, że dzwoni do właścicieli kilkanaście firm z super ofertą opieki inwestycji (w praktyce wystawianie ogłoszeń gdzie się da i robienie ludzi w bambuko XD)
  • Odpowiedz
@szyymmoonn: ja właśnie kilka dni temu kupiłem mieszkanie pod wynajem i jeszcze nie zdążyłem ogłosić, 2 pokoje na czwartku (ul. unicka), 3 piętro w 4 piętrowym bloku, poprzedni właściciele brali 2 tys + opłaty (czynsz, prąd, gaz itd.) ok 500 zł i ja tez bym tyle chciał, jak będziesz zainteresowany to priv ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz