Wpis z mikrobloga

@janusz-lece Zbudowałem z porothermu, ale jak miałbym drugi raz budować to bym budował z silikatów (jak potrzebowałem to był problem z dostępnością). Tak to mam tylko działówki z silikatów. Ale wybór konkretnego materiału zależy od tego co jest dla Ciebie ważne.
Beton komórkowy: lekki, łatwy w obróbce, szybko się z niego buduje, najlepsza izolacyjność cieplna (chociaż i tak to nie ma dużego znaczenia). Wybór top 1 jak chcesz budować sam. Wady:
  • Odpowiedz
@janusz-lece: jak kupowałem wziął najtańszy Porotherm z uwagi na kompromis pomiedzy komórkowym a silką.
Obecnie wybrałbym bloczki komórkowe 700, są dość twarde i łatwe w obróbce

Silka w moich warunkach to połowa kosztów to transport i kaucja za palety wiec musiała odpaść

reszta jak @dr_minorek napisał

choć uważam że łączenie silki i porothermu może pękać. widział dom gdzie te łącznia było widać po pewnym czasie ale te materiały inaczej pracują.
  • Odpowiedz
bo Ytong ma nietypowe wymiary, oraz jest dużo droższy.


@Djelon: no i w czym te "nietypowe wymiary" przeszkadzają? Jak budujesz cały dom to to nie ma żadnego znaczenia. A czasami te nietypowe wymiary nawet pomagają. Ostatecznie i tak i tak musisz docinać.
  • Odpowiedz
@ksiak: jesteś sprzedawcą Ytonga czy co? Czemu się tak denerwujesz. Ytong jest nietypowy i drogi to wszystko. Jak ktoś lubi przepłacać to bierze Ytonga. Każdy rozsądny człowiek buduje z Solbetu albo H+H.

ps. kiedyś (a może i nadal) Ytong przekonywał, że można budować energooszczędne ściany jednowarstowe z bloczków grubości 48 cm. To jest dopiero absurd.
  • Odpowiedz
jesteś sprzedawcą Ytonga czy co? Czemu się tak denerwujesz.


@Djelon: rozumiem, że zadać pytania nie można bez docinków dotyczących sprzedawcy?

Ytong jest nietypowy i drogi to wszystko


@Djelon: co to znaczy "nietypowy"? W czym ta nietypowość przeszkadza? Pytam poważnie. Skoro wskazuje to jako wadę, to śmiem twierdzić, że masz z tym jakieś doświadczenia.

ps. kiedyś (a może i nadal) Ytong przekonywał, że można budować energooszczędne ściany jednowarstowe z bloczków grubości
  • Odpowiedz