Wpis z mikrobloga

#efilizm #antynatalizm
Biorąc pod uwagę że celem elfinizmu/antynatalizmu jest brak jakiegokolwiek życia na ziemi to poparł byś jakiegoś szaleńca gotowego rozpocząć wojnę atomową? No bo nie ma raczej skuteczniejszej metody zakończenia wszelkiego życia na ziemi a co za tym idzie całego cierpienia.
Kalosz667 - #efilizm  #antynatalizm
Biorąc pod uwagę że celem elfinizmu/antynatalizmu...

źródło: Screenshot_20230705_161057_com.android.chrome_edit_1848974902280366

Pobierz

Czy wspierałbś Prigożyna aby rozpoczął wojnę atomową która zakończyłaby żucie na ziemi?

  • Nie jestem antynatalistą 31.8% (14)
  • Tak, ponieważ zakończy to cierpienie istot żywych 56.8% (25)
  • Nie, jestem antynatalistą hipokrytą 11.4% (5)

Oddanych głosów: 44

  • 5
Biorąc pod uwagę że celem elfinizmu/antynatalizmu jest brak jakiegokolwiek życia na ziemi to poparł byś jakiegoś szaleńca gotowego rozpocząć wojnę atomową?

No bo nie ma raczej skuteczniejszej metody zakończenia wszelkiego życia na ziemi a co za tym idzie całego cierpienia.


A czy ja tam mówiłem o wojnie atomowej? Wszystkie bomby atomowe nie mają odpowiedniej siły. Ich użycie byłoby bezsensowne, ponieważ ani nie zakończyłyby życia na Ziemi, ani nie zabiły nawet wszystkich ludzi,
Biorąc pod uwagę że celem elfinizmu/antynatalizmu jest brak jakiegokolwiek życia na ziemi


@Kalosz667: tutaj przestałem czytać, ponieważ jest to nieprawda. Celem antynatalizmu nie jest brak życia na Ziemi. Antynatalizm nie ma celu. Antynatalizm to pogląd, że powoływanie na świat nowych istot jest niemoralne. Osoba podzielająca taki pogląd z oczywistych powodów raczej będzie bezdzietna, ale nie jest to regułą, ponieważ często ludzie zachowują się niezgodnie ze swoimi poglądami. Brak życia wskutek dobrowolnego
@Kalosz667: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2869525/

Bomby i inne obecne technologiczne gówienka nic tu nie zakończą jeśli planeta nadal będzie znajdować się średnio 150 milionów kilometerów od słońca. Istnieje tu duży potencjał do powrotu do idealnego dla aminokwasów temperaturowego equilibrium, nawet po potężnym #!$%@?. Można jedynie redukować cierpienie, prowadzić rozmowy i liczyć na rozwiązanie problemu w bardziej rozwiniętej przyszłości. Tej planety nie da się wyjałowić i tylko wybicie z orbity / zniszczenie może pomóc (oba