Wpis z mikrobloga

Mam światłowód bodajże 250mb/s, odkąd go założyli (jakieś 10 lat temu) to chodził jak złoto ale od jakiegoś czasu są problemy.
Przykład: wifi przerywa, chodzi szybko ale się zawiesza i przerywa. Próbowałem już wymienić router, kabel, zmieniać kanały w ustawieniach i dalej nic. Ostatnio nawet zauważyłem, że na komputerze stacjonarnym też są dziwne problemy. Chce wejść na jakąś strone to brak połączenia (pomimo, że internet mam), nie wczytują się grafiki w pełni, czasem utrata pakietów (z tym, że brak połączenia nie zawsze idzie w parzę z utratą pakietów, które pokazuje cmd). W czym tu może tkwić problem? kabel światłowodowy do wymiany? modem? w innych mieszkaniach gdy miałem problemy z internetem to zawsze szło to w parzę z utratami pakietów w cmd i klasycznym komunikatem braku połączenia a tutaj jest to jakieś dziwne.
#internet #router #wifi #swiatlowod
  • 6
@kerri miałem kiedyś podobną sytuację jak operator uruchomił dodatkowo ipv6 przez tunel 6RD i router sam sobie pobrał konfigurację. Po wyłączeniu tej opcji w routerze podobne problemy zniknęły.
@kerri: pytałem, bo kiedyś mieli problem z cholernie długą odpowiedzią serwera, jak wpisywałeś ping cośtam.xx z czym się wcześniej nie łączyłeś to pierwszy ping przechodził po 5-10 (czasem dłużej) sekundach. Potem następne już szły poprawnie.
Próba złożenia reklamacji gdzie im pisałeś o chodzi: puść pan tracerouter przez 10 minut. #!$%@? wysyłasz, odpowiedź a o #!$%@? panu chodzi te 30 pakietów zgubionych na 6000 to nic #!$%@?. Ponad rok nie naprawili. Jedyne