Wpis z mikrobloga

  • 0
@washington nie widziałem wcześniej gipsu, zanim edytowałeś. Pytam bo nie wiem jaka była technologia a ty mi z PRZECIEŻ wyjeżdżasz. Masz jakąś wiedzę na ten temat czy to PRZECIEŻYWANIE cię skusiło do dyskusji? :P
  • Odpowiedz
@Recydywa: te liście wyglądają praktycznie identyko więc albo to były foremki albo co bardziej prawdopodobne cały element był wykonany z jednej dużej formy. Jeśli już to rzeźbiono jedynie jakieś popiersia na elewacjach.
  • Odpowiedz
@Recydywa: Sztukateria jak najbardziej może być dziełem sztuki - chociaż np. w przypadku prostych sztukaterii kamienicznych patrzy się na to raczej jak na detal architektoniczny lub element dekoracji wnętrza niż jak na wiekopomne dzieło ;)

A o styropian nie ma się co oburzać. W zabytkowych kamienicach z początku XX wieku sztukaterie często uzupełnia się lub odtwarza przy użyciu styropianu lub innych tworzyw, zwłaszcza, że takie obiekty to nie zawsze zabytki najwyższej
  • Odpowiedz
@jankiel319: ukrad pewnie
@Recydywa elementy wnętrza też są sztuką . meble to sztuka, wszystko jest jakiegos rodzaju sztuką, niektóre pełnią jednak jedynie funkcje estetyczną i nie mają większego symbolizmu. Ale wczesniej jak takie bajery byly drogie to z pewnoscia cos symbolizowaly i zapewne kazdy listek pelnil jakas funkcje symbokiczna byciem poza znakiem czasów. No moze nie kazdy ale to skrot myślowy
  • Odpowiedz