Wpis z mikrobloga

Jak to jest teraz z cenami prądu budowlanego? Jest drożej/taniej? Jak z mocą zamówioną? Powiedzmy Tauron i zamawiam przyłącze 21kW, opłata jest jednorazowa tak jak normalnie przy docelowym użytkowaniu czy jest inaczej?
#budujzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
@ksiak: Co miesiąc płacisz horendalnie wysoki abonament za moc przyłączeniową na taryfie budowlanej, a dodatkowo ok. 2,8 zł/kWh. Przy zamówionej mocy 11 kW i zuzyciu 0 kWh płacę jakoś 250 zł na 2 miesiące. No i każda kWh 2,8 zł. Przy 21 kW mocy abonament pewnie będzie ze dwa razy tyle. Na czas budowy brać minimalną moc by agregat tynkarski poszedł czyli te 11 kW i zabezpieczenie 20A. Najważniejsze jest to
  • Odpowiedz
@ksiak: pojawiło się teraz coś takiego, piszą, że można być objętym obniżoną ceną za kWh jeżeli oświadczy się, że budujesz dom na własne cele mieszkaniowe https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/rpo-prad-ceny-domy-jednorodzinne-inwestorzy-mkis-odpowiedz

ENEA ma taki punkt nawet we wniosku, gdzie zaznaczasz, że jesteś upoważniony do:

"stosowania limitu zużycia 2000 kWh w związku z budową budynku mieszkalnego jednorodzinnego w rozumieniu odpowiednio art. 3 pkt 6 i 2a
ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz.
  • Odpowiedz
  • 0
Na czas budowy brać minimalną moc by agregat tynkarski poszedł czyli te 11 kW i zabezpieczenie 20A.


@ProgramistaNaBudowie: to jeszcze pytanie kiedy można zrezygnować z tego prądu budowlanego i przejść na "normalny"?
No i pytanie dodatkowe, ile tego prądu zużyjesz na tej budowie do czasu aż będzie potrzebny agregat?
  • Odpowiedz
@ksiak: Generalnie w tauronie jest syf jak cholera, pewnie zależy na kogo trafisz, ja mając banalne pytanie do Tauron Dystrybucja dzwoniłem 3 razy i 3 razy dostałem inną odpowiedź.
  • Odpowiedz
@ksiak: Przzez pierwsze półtora roku miałem tak między 0 a 10 kWh zużycia na fakturach. Ze 40 kWh gdy tynkowali wewnątrz, już nie pamiętam. Zrezygnować najlepiej wtedy kiedy można, różnie z tym jest tak jak kolega napisał. U mnie da się dopiero po odbiorze i nie ma bata na to, ale inni od razu dostają na start G11. Trzeba iść samemu do biura obsługi i się przekonać.
  • Odpowiedz
  • 0
@ProgramistaNaBudowie:
To teraz na szybko kalkulacje, 250,- za dwa miesiące. Zakładając, że do czasu kiedy wejdą tynkarze minie co najmniej pół roku? wydasz 750,- na sam abonament za prąd!
Jeżeli budowa potrwa co najmniej rok do czasu aż wejdą tynkarze, wtedy kwota rośnie do stawki 1250,-
W innym temacie jak zapewne zauważyłeś, zapytałem do czego prąd jest używany. Trochę mnie zdziwiła betoniarka - liczyłem, że jednak ludzie zamawiają z cementowni no
  • Odpowiedz
@ksiak: Betoniarnia przywozi najmniej 1 m3 betonu. Jeśli chcesz wykonać fundament albo podmurować pierwszą warstwę ścian, zalać małe nadproże, to nie jedziesz do betoniarni, ponieważ nikt ci nie przywiezie takiej śmiesznej ilości betonu tylko kupujesz sobie tonę piasku za 50 zł z transportem, trochę cementu i kręcisz ile i kiedy ci pasuje.

Ja jestem zdania, że baterie to zło i kupuję sprzęt na baterię tylko gdy muszę, ale są też zwolennicy
  • Odpowiedz
  • 0
Betoniarnia przywozi najmniej 1 m3 betonu. Jeśli chcesz wykonać fundament albo podmurować pierwszą warstwę ścian, zalać małe nadproże, to nie jedziesz do betoniarni, ponieważ nikt ci nie przywiezie takiej śmiesznej ilości betonu tylko kupujesz sobie tonę piasku za 50 zł z transportem, trochę cementu i kręcisz ile i kiedy ci pasuje.


@ProgramistaNaBudowie: ok w takim wypadku betoniarka ma sens.

Ja jestem zdania, że baterie to zło i kupuję sprzęt na baterię
  • Odpowiedz