Wpis z mikrobloga

Zadam pytanie, które pada dość często, ale nie potrafiłem niestety znaleźć odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeździłem wcześniej (jakieś 4-5 lat temu) na DFGT. Fajna kierka, dobrze wspominam, ale była trochę wolna. Uznałem, że fajnie byłoby znów sobie pograć w jakieś ścigałki i ciężarówki (asetto, lfs, może jakaś forza i pewnie ets2). Zacząłem robić jakiś research i widzę, że dalej toczy się walka między t300 (czy tam t300rs) a g29. Myślałem jeszcze nad T248, ale ponoć szmelc i nie warto.

Do sedna - grać będę okazyjnie (z DFGT miałem tak, że czasami przez kilka dni była podłączona do kompa, a czasami 2 miesiące leżała w szafie i się kurzyła) ani nie będę się bawił w jakieś ligi czy inne cuda na kiju. Z tego co zdążyłem przeczytać, to:

Na plus Thrustmastera:
- pasek a nie zębatki
- mocniejszy i CHYBA szybszy FFB
- lepsze pedały od tych fabrycznie dodawanych do G29 (ale nie jestem pewien)
Na minus:
- cena (komplet z tym h-shifterem thrusmastera myślę, że na spokojnie przekracza 2200 zł. Jakbym się pokusił o adapter i h-shifter od logi, to może udałoby mi się zbić do 1800 zł).
- ponoć większa awaryjność

Logitech analogicznie - tańszy (nowy zestaw z h-shifterem da się wyrwać za 1200 zł), ponoć mniej problematyczny od Thrustmastera, ale za to ma przestarzały system zębatek i ma słabszy FFB.

I teraz pytanie - czy ta różnica jest na tyle ogromna, żeby dopłacać aż taką różnicę do T300rs? Na DFGT fajnie mi się grało, jedyne co mi przeszkadzało to hałas (ale do zniesienia) i słaby/wolny FFB - myślę, że G29 już tego problemu nie będzie miała. Aczkolwiek może jest więcej różnic które powodują, że G29 w porównaniu z T300rs to plastikowe gówno i nie warto na to nawet patrzeć (bo i z takimi opiniami się spotkałem). Co myślicie?

Myślałem też, żeby kupić obydwie kierownice i sprawdzić która mi bardziej odpowiada, a te "gorszą" odesłać.

#logitech #simracing #thrustmaster #komputery #gry
  • 4
@lukasz3123 G29 jest trochę cichsza od DFGT, posiadałem obydwie kierownice i przeskok jakościowy jest niewielki. Obecnie posiadam CSL DD, ale wcześniej miałem CSL Elite na pasku i przeskok z G29 jest ogromny. No ale to Fanatec więc wyższa półka. Na twoim miejscu jak masz kasę brałbym pasek czyli T300rs.
@Refusek: nie chce używki. Ogólnie nie mam nic do używanych rzeczy, ale w przypadku kiery wolę nową - ogromnej różnicy w cenie nie ma, a wolę mieć pełną gwarancje (a nie skróconą o te x miesięcy).