Wpis z mikrobloga

Tak sobie słucham w pracy czasami podcasty i ciężko mi było znaleźć jakieś ciekawe na tematów asów. Jedynie wykłady jak postępować z takimi dziećmi, albo o ich rozwoju. Większość wywiadów była z jakimiś dziewczynami, z którymi się nie utożsamiałem i które to zawsze miały wsparcie, albo w miarę szybko go zdiagnozowanego.

Wczoraj mi się udało znaleźć coś takiego: https://youtu.be/Ih-xCPx3KlY i mogłem się z kimś w końcu utożsamić i ładnie opisał to co czuję, a czego nigdy nie umiałem opisać.

Cieszę się że mam w końcu pracę, gdzie mogę się nie odzywać kilka dni do kogoś i będę miał spokój, że nie muszę cały czas uprawiać umiejętności miękkich. Że mam dziewczynę o podobnym usposobieniu i większość czasu wolimy spędzać sami w domu i grać w gierki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Myślę że gościu z filmiku musi wyluzować i przestać się pchać tam gdzie się nie czuje dobrze i robić ,,rzeczy" bo tak trzeba.

Taką bym miał radę dla siebie z przeszłości xD

#asperger
  • 13
@Garztam: a po co Wy się takimi rzeczami w ogóle interesujecie i sobie głowę zawracacie? Każdy jest jaki jest, niech sobie żyje fajnie po swojemu i robi wszystko żeby być szczęśliwym
i tak mordo trzeba żyć, to nic trudnego
z fartem
@Garztam: Ty masz tego Aspergera zdiagnozowanego? Sądząc po tym co piszesz i w jaki sposób kompletnie mi nie wyglądasz na typa który by to miał. Miałem kiedyś kontakt z gościem ze zdiagnozowanym Aspergerem i to był bardzo specyficzny człowiek, kompletnie nie mający wyczucia co wypada, a co nie, to nie był typ wycofanego małomównego człowieka, tylko raczej gość który w pewnym sensie zachowuje się trochę jak do bólu szczery socjopata/psychopata, trochę
Myślę że gościu z filmiku musi wyluzować i przestać się pchać tam gdzie się nie czuje dobrze


@Garztam: Dojrzałam do tego koło 30tki. Jeszcze mi się czasem włącza "powinnam się uspołeczniać", ale z czasem mi mija. Nie przeze mnie, przez zachowanie innych ludzi wobec mnie.
@Zgrywajac_twardziela Tak jak wyżej @lavinka napisała. Jest to szerokie spektrum.

Pójdę na testy, jednak to trochę kosztuje, a trzeba kilka wizyt opłacić i zrobić test. Sam mam w otoczeniu kogoś u kogo to ziadgnozowano i zacząłem łączyć wątki. Jednak moje dzisiejsze zachowanie, w ogóle nie łączy się z tym jaki byłem wiele lat temu.
Ja się zachowywałem podobnie do twojego znajomego i nigdy nie wiedziałem czemu się ludzie na mnie #!$%@?ą, albo
@Zgrywajac_twardziela chodzi też o sposób myślenia i to że emocje nie przychodzą mi naturalnie tylko się ich wyuczyłem. Ciężko było poznać czy jestem smutny czy zadowolony i u innych też tego poznać nie mogłem. Nie mogę rozpoznać twarzy i poznaję ludzi po posturze i ubiorze. Gdzie nawet teraz jak widzę kogoś w pracy, to wiem kto to, ale jak się przebierze to nie wiem kto to jest xD

Bardzo dużo jest objawów
@Zgrywajac_twardziela: Bo to niestety tak wygląda, że nie wie się, jak zareaguje inny człowiek. Bo samemu by się tak nie zareagowało. Inna budowa mózgu. Ja na przykład nie rozumiem, dlaczego ludzie się obrażają za nazwanie ich grubymi, a ja nie mam prawa się obrazić za nazwanie mnie chudą. Nie rozumiem tego, a jestem naprawdę starym człowiekiem jak na wykopowe standardy.
Rodzice myśleli że mieli geniusza, a to był autyzm.


@Garztam: Pierwsze litery poznawałam mając rok, pozdrawiam. Zaczęłam też wtedy mówić pełnymi zdaniami. Pierwsze wyrazy umiałam przeczytać w wieku trzech lat. Autyzm poniekąd zwiastuje nierównomierny rozwój dziecka. Ale to nie musi być wyrok, u wielu dzieci to się wyrównuje i potem już jest w normie.
@Zgrywajac_twardziela

@Garztam: A to może jednak i masz, o takich rzeczach raczej mało we wpisach pisałeś, toteż myślałem, że Ty raczej taki standardowy chłop wycofany i małomówny, ale te rzeczy co opisujesz faktycznie jakieś takie autystyczne się wydają


Też się nauczyłem tego żeby lepiej o tym nie mówić, bo ludzie patrzą potem na mnie jak na debila ( ͡° ͜ʖ ͡°) bycie małomównym to była najlepsza taktyka.