Wpis z mikrobloga

Siemka Mirki i Mirabelki, witam was w ten piątkowy wieczór. Jestem już tutaj z wami od paru lat na swoim prywatnym koncie, a dzisiaj pojawiam się w nowej odsłonie. Chciałem się z wami podzielić moją grą imprezową "Pinokio - Gra Imprezowa", którą stworzyłem wspólnie z moim kolegą. Pinokio to gra planszowa na telefon, która możecie pobrać w Sklep Play (aktualnie tylko na androida).

Głównym celem gry jest sprawdzenie jak dobrze znacie swoich znajomych, jest to też możliwość dowiedzenia się czegoś nowego o nich, oraz będziecie mogli sprawdzić swoje zdolności perswazji oraz bajerowania.

Gra jest do pobrania za darmo, myślę, że to uczciwa cena ( ͡° ͜ʖ ͡°), jest też część płatnego kontentu, ale myślę, że świetnie możecie się bawić bez niego.
Nie nastawiamy się na wielkie zyski będziemy nam bardzo miło jeśli ktoś po prostu spędzi fajnie czas ze znajomymi grając w naszą grę.

Z okazji premiery gry chcielibyśmy zrobić #rozdajo. Z racji tego, że nasza gra mimo, że mobilna związana jest z grami planszowymi to do wygrania będzie bon na empik.com za 100zł.

A teraz przechodząc do konkretów, krótki zarys gry:

Towarzyska gra Pinokio wymaga co najmniej trzech graczy i składa się z dowolnej liczby rund, czyniąc ją idealną grą imprezową dla znajomych oraz rodziny. Każda runda oferuje pytania do wyboru z wielu kategorii, co dodaje różnorodności i zróżnicowanie rozgrywki, utrzymując przy tym uczestników na baczności. Dostępne są też specjalne kategorie tylko dla dorosłych, które pozwalają na dodanie elementu pikanterii dla graczy pełnoletnich, którzy preferują bardziej odważną rozgrywkę.

Rozgrywka:

Gra słowna Pinokio składa się z trzech faz. Na początku każdej tury, gracz, którego nazwa wyświetla się na ekranie telefonu, odpowiada szczerze na pytanie. Następnie przekazuje telefon kolejnemu graczowi, który musi zapoznać się z pytaniem i odpowiedzią poprzednika. Drugi gracz ma możliwość twórczego podejścia - może przedstawić tę samą odpowiedź co pierwszy gracz bądź wymyślić nową, która pasuje do poprzedniego gracza, Jego celem jest wprowadzenie reszty uczestników w zakłopotanie.
Pozostali gracze postawieni są przed wyzwaniem odgadnięcia, czy prezentowana odpowiedź jest tą samą, co odpowiedź pierwszego gracza, czy może jedna drugiego.

Aby dowiedzieć się więcej na temat gry zachęcam do sprawdzenia filmiku istruktażowego na YT: https://www.youtube.com/watch?v=M5pbe3LCP8U&t=10s

Aktualnie gra jest w dwóch językach polskim i angielskim.

Jeśli, ktoś miałby jakieś pytania to bardzo chętnie na nie odpowiem.

#gryplanszowe #tworczoscwlasna #gry #android
PinokioGraImprezowa - Siemka Mirki i Mirabelki, witam was w ten piątkowy wieczór. Jes...

źródło: pinokio_icon

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@emerjot: Co do logo to muszę zagadać do UX Designer ;( )
A co do głosowania, wydaje mi się, że takie rozwiązanie spowolniło by rozgrywkę. Bo gra rozgrywana jest tylko na jednym telefonie i teraz co turę, musiał byś przekazać telefon każdej osobie.
  • Odpowiedz
Myślę, że te minimum 2 dodatkowe osoby da radę znaleźć


@PinokioGraImprezowa: widać że kolega nowy na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tutaj dobrze jak ktoś może z psem pogadać, 2 osoby to kompletna abstrakcja xD Co niestety potwierdza te 50+ plusów po ponad 6h postu na mirko...

No ale powodzenia, po prostu szukaj na bardziej normickich stronach/apkach. Taki julkowo-oskarowy soft to raczej trzebaby na tiktoku/insta zachwalać niż
  • Odpowiedz
@estase: Możliwe, dowiedziałem, się, ze jest taka gra jak zaczęliśmy pracować nad naszą. Ale trudno teraz jest wymyśleć coś co nie istnieję. My mamy jeszcze pomysły na jej rozbudowanie i urozmaicenie rozgrywki, ale na razie chcemy zobaczyć, czy ktoś w ogóle będzie w nią grał ;)
  • Odpowiedz
@purrminator: Różnie to w życiu bywa, też przechodziłem okres, gdzie nie miałem zbyt wielu znajomych. Może mimo wszystko ktoś kiedyś będzie miał okazję zagrać. Przesiaduje na wykopie dobrych parę lat, więc postanowiłem i tu podzielić się moją grą ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz