Wpis z mikrobloga

Fajna odpowiedź Jamesa na TT ucinająca pogłoski o transferze, mała rzecz a cieszy.
Zwłaszcza teraz w czasach, w których przywiązanie do klubów jest niemal zerowe, idealnie to pokazuje przypadek Mounta, w klubie od 8 roku życia i bez wahania odchodzi do #united, bo dali trochę $ więcej. Najśmieszniejsze, że to wcale nie jest jakaś kolosalna różnica. Można przeczytać, że tygodniowo w United ma zarabiać 250-300k, a przecież Chelsea oferowała nie wiele mniej, bo według różnych źródeł było to 200-250k. 250k na łamach nowego kontraktu dostał James, a obydwoje prowadzili negocjacje w tym samym czasie, więc wysoce prawdopodobne, że i Mount miał tyle zaproponowane. Poza faktem, że w Chelsea obniża wynagrodzenia w sezonach, w których nie ma LM to moim zdaniem różnica wcale nie taka duża

#chelsea #premierleague
ZagubionyPodroznik - Fajna odpowiedź Jamesa na TT ucinająca pogłoski o transferze, ma...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@tomaszk158: Może z ogólnej perspektywy to sporo, ale z perspektywy takiego piłkarza? Czy te 50k (bo to jest najbardziej prawdopodobna opcja) tygodniowo więcej zmieni coś w jego życiu przy zarobkach rzędu 250k? Raczej wątpię. Dla mnie z perspektywy kibica od prawie 20 lat to bardzo mała kwota za rezygnacje z reprezentowania barw ukochanego klubu przy zarobkach tego rzędu.
A też trzeba pamiętać, że Mount nie ma 35 lat i nie musi
  • Odpowiedz
przywiązanie do klubów jest niemal zerowe, idealnie to pokazuje przypadek Mounta, w klubie od 8 roku życia i bez wahania odchodzi do #united


@ZagubionyPodroznik: Mount odchodzi bo cymbały z usa wolały go wypchać żeby zbalansować swoje rachunki i bilans FFP. Klub zaoferował Mountowi roczne przedłużenie kontraktu co jest #!$%@?ą kpiną. Od lutego nikt nie prowadził z nim negocjacji, jak ta informacja wyszła od Gissinga to większość "korespondentów" chórem się zesrała. Ta
  • Odpowiedz
@Kristof7: To też mnie dziwiło, że w tym roku nie było mowy o jakiś rozmowach z Mountem.
Nie mniej jednak na jesieni były rozmowy z nim i Jamesem na jesieni. James podpisal 250k/tyg na 6 lat i jestem skłonny uwierzyć, że Mount miał zaproponowane to samo. Wtedy można było przeczytać, że chce tyle co Sterling czyli 300k/tyg. (W mojej opinii zarobki Sterlinga też są mocno przesadzone jak na poziom, który prezentuje.
  • Odpowiedz
@ZagubionyPodroznik:

A też trzeba pamiętać, że Mount nie ma 35 lat i nie musi jeszcze myśleć o pieniądzach na emeryturę.

A o czym ma myśleć ? O skończeniu w połowie tabeli, poza europejskimi pucharami ? Przeszedł do mocniejszego klubu, gdzie dodatkowo będzie zarabiał lepszą kasę.
  • Odpowiedz
@ZagubionyPodroznik: Reece z tego co było słychać dostał 160-170 tysięcy funtów tygodniówki. Mount miał ofertę na około 200-230 tysięcy (kontrakt jak u Fodena) i głównie dyskutowano o długości kontraktu i udział w prawach do wizerunku. Klub chciał mu dać 8 letni kontrakt a piłkarz chciał max 5. Nic dziwnego, że też chciał kasę z koszulek. Bodajże trykoty z jego nazwiskiem ostatnio szły najlepiej.

Sterling czy Koulibaly to pokaz tego, że trener
  • Odpowiedz
@ZagubionyPodroznik: z tą większą kasą to też chwilowo domysły, fakt, mógł dostać te 250+50, ale niektóre źródła mówią już "tylko" o 200k, co zgadzałoby się z zeszłorocznymi plotkami o nowej drabince płacowej w United, w myśl której nowi zawodnicy mieliby dostawać na start maksimum taką wartość
  • Odpowiedz
Przeszedł do mocniejszego klubu, gdzie dodatkowo będzie zarabiał lepszą kasę.


@sewisewi: Nie jestem fanem takich przepychanek, ale z tym mocniejszym to bym się nie rozpędzał, bo to nie jest już United Fergusona tylko klub, który w ostatnich latach wygrał raz FA Cup i kilka drugorzędnych pucharów. Nie powiedziałbym, że w United ma znacznie większe szanse na sukcesy indywidualne czy drużynowe niż w Chelsea.

@Kristof7 Letnie okienko to był dramat, a zimowe
  • Odpowiedz
@ZagubionyPodroznik: Jestem kibicem Arsenalu więc daleko mi do sympatyzowania z United, natomiast w Chelsea widać mocny zjazd i brak perspektyw na jakąkolwiek poprawę tej sytuacji (nijaki styl, zmiany trenera, nie trafione transfery), przy czym United wychodzi z dołku i wszystko zaczyna jakoś wyglądać. Moim zdaniem w United większe perspektywy wygrania czegokolwiek :)
  • Odpowiedz
bez wahania odchodzi do #united, bo dali trochę $ więcej. Najśmieszniejsze, że to wcale nie jest jakaś kolosalna różnica. Można przeczytać, że tygodniowo w United ma zarabiać 250-300k, a przecież Chelsea oferowała nie wiele mniej, bo według różnych źródeł było to 200-250k


@ZagubionyPodroznik: nie wszyscy myślą o kasie ;) Każdy piłkarz, który chce grać i sie rozwijać uciekałby z tego burdelu. W ManU maja jakis pomysł, zatrudnili łysego i może
  • Odpowiedz
@sewisewi: Z zjazdem się zgodzę, z brakiem perspektyw niekoniecznie - tak naprawdę nie wiadomo czego spodziewać się po Chelsea - mnie osobiście nie zdziwi miejsce w top4, ani w drugiej połowie tabeli. Ten sezon da odpowiedź dokąd zmierza ten klub pod przewodnictwem amerykanów

@Happy_Aye Pomysł to mają w City, Liverpoolu czy może nawet Arsenalu. United od odejścia Fergusona też sporo zmieniało trenerów, a do zarządzania klubem też było sporo zarzutów. ETH
  • Odpowiedz
@ZagubionyPodroznik Być może skończą w top4, jednak obiektywnie patrząc stawiał bym na drugą opcję. W takiej sytuacji Mount zaliczył by zapewne kolejny przeciętny sezon. Moim zdaniem transfer na plus dla piłkarza. Czas pokaże.
  • Odpowiedz