Wpis z mikrobloga

Jak kupiłem D4 na ps5 na płycie to jest możliwość gry z dysku, bez składania płyty? Wybaczcie noobowskie pytanie, dawno nie miałem konsoli żadnej :)
#diablo4 #ps5
  • 18
Ok, myślałem że to powinno działać tak, że po instalacji płyta leci na półkę. Dzięki


@orfan: Wtedy ludzie kupowaliby zawsze preordery najnowszych gier, instalowali, grę sprzedawali i dalej sobie pykali. Chyba to logiczne, że płyta musi być w napędzie, żeby konsola "wiedziała", że grę posiadasz.
@Smartek: No tak, ale skoro jest do tego też konto battlenet gdzie wiadomo, że ktoś posiada grę, to dadzą możliwość ściąfnięcia na dysk. Kiedyś grałem w GW2, co prawda na kompie, ale tak właśnie było, istalujesz z płyty i potem grasz bez niej. Wot technika :)
@orfan: No tak, tylko na komputerze nie mogłeś przekazać płyty, z której można grę odpalić dalej, bo jej nie było. Tutaj masz tak, że masz dysk z grą którą możesz odpalić na każdej konsoli, a płyta dla wszystkich jest taka sama. Tłocznia nie nadaje im indywidualnych numerów do identyfikacji. Kiedyś miały być "kody" do gier na płycie w pudełku, i się to w przypadku MS odbiło tym że XO miał tragiczny
@orfan: i dodatkowa ciekawostka, Gry na konsole nie są przypisane do konta battle.net, gra jest albo na płycie albo na koncie PSN. Do konta PSN możesz przypisać dowolne konto battle net. Da sie tez grac na kanapie we dwojke, gdzie drugi gracz po prostu zaklada konto PSN + Battle.net i dolacza jako drugi gracz.