Wpis z mikrobloga

@Rakango: Mnie to nie obraża, piszę jak jest. A jak ktoś ma problem z obowiązującym w Polsce prawem i przy okazji wytrze gębę konstytucją, to wybacz, coś mi tu się logicznie nie spina w całość.
@klefonafide: Też nie straszę. Dzielę się myślami a ty już wybrałeś najgorszą opcję z odpowiedzi skierowanej nie do ciebie.
@yoda-komoda: Nie. Będziesz żyć żeby zrozumieć swój błąd, że z cudzymi przekonaniami religijnymi się nie
Będziesz żyć żeby zrozumieć swój błąd, że z cudzymi przekonaniami religijnymi się nie zadziera, bo szkoda zdrowia.


@ManiacTeam: a więc to jest to słynna miłość do bliźniego, którą uczą z ambony? Obijemy cię, ale zostawimy przy życiu, zobacz jacy jesteśmy miłościwi - to jest właśnie ten rodzaj hipokryzji która mnie najbardziej odrzuca.

czy ci katotalibowie są teraz z nami w pokoju?


@Przyjaciel_Rodziny: na szczęście nie otaczam się takimi ludźmi, ale
Tylko katotaliban nie będzie cię rezał po szyi tępym kozikiem za twoje przekonania. Co najwyżej dostaniesz sztachetą po łbie lub wychowawczego klapsa.


@ManiacTeam XD ja po 10 latach mieszkania w Niemczech o wiele bardziej boję się polskiego katolickiego plebsu, niż mojej sąsiadki-muzułmanki. Ale rozumiem czemu te najazdy katodebili na inne wyznania są takie agresywne, bo dopiero czujecie się lepiej klękając do pedofila po ciasteczko xD
@yoda-komoda:

a więc to jest to słynna miłość do bliźniego, którą uczą z ambony? Obijemy cię, ale zostawimy przy życiu, zobacz jacy jesteśmy miłościwi


Zasada jest prosta, uderz trzy razy a nawet Budda się #!$%@?. Łatwo się jedzie po katolikach, oni zazwyczaj nadstawiają drugi policzek.

XD ja po 10 latach mieszkania w Niemczech o wiele bardziej boję się polskiego katolickiego plebsu, niż mojej sąsiadki-muzułmanki. Ale rozumiem czemu te najazdy katodebili na
@yoda-komoda: Nie mam żadnej oblężonej twierdzy tylko zastanawiam się jakim pustym człowiekiem trzeba być, żeby śmiać się z religii dla podreperowania kruchego ego. Przecież to jest tak słabe jak mrzonki Kaczyńskiego o wielkości.
Ja tam bym wolał zrozumieć różnice, podobieństwa i tym podobne, jak powstały, ale ja to nie ty. Jeśli zamiast tego, wolisz z tego cieszyć się niczym końska #!$%@? do bata to spoko, nie mam więcej pytań.
@ManiacTeam
Czemu od razu trzeba być pustym człowiekiem? Przecież można się śmiać z wielu rzeczy (o czarnym humorze kolega kiedykolwiek słyszał?)
A z religii akurat bardzo łatwo się śmiać, dla mnie koncept niepokalanego poczęcia jest przezabawny. Jeśli hipotetycznie byłbyś kibicem FC Barcelony, to z automatu każdy kto się z nich śmieje byłby dla ciebie pustym człowiekiem? Wrzuć na luz
@ManiacTeam: taki wielce oświecony jesteś, a nie potrafisz nic poza obrażaniem drugiej strony.
Ale pozwól, że odpowiem na Twoje rozważania: wszystkie religie powstały w celu kontroli społeczeństw, dając ludziom złudne poczucie wspólnoty z innymi współwiernymi i często też wspólnych wrogów, innowierców. Bogiem stawały się różne rzeczy, w zależności od rozwoju danej cywilizacji: kamienie, drzewa, do dziadka na chmurze, jakby go tam nie nazywali. Już w starożytnym Egipcie kapłani zobaczyli, że religia
@Rakango: Tak, słyszał. Nawet ma konto na sadisticu. Lecz należy pamiętać, że są również granice dobrego smaku. Co do niepokalanego poczęcia, to jest łatwiejsze niż ci się wydaje. Nawet w dzisiejszych czasach.
@taka_sobie_ Aisza – żona Mahometa, Hadidża – pierwsza żona proroka i „matka wierzących” oraz Fatima – córka Mahometa i Hadidży. Czwartą jest Marjam. Czyli nasza poczciwa Maria, córka Imrama i (H)anny.
@yoda-komoda: Wiem. I nie bronię tu żadnej