Wpis z mikrobloga

@domestos-z-szaletu: Nie no chyba nie
( ͡° ͜ʖ ͡° )*: jak czytałem w internecie o tej firmie, bo janusz przez telefon, ani w ofercie nic nie napisał o swojej firmie, to produkują beczki z blachy (w całości z blachy), które służą do przechowywania jakieś cieczy np ropy, albo 95-ki, produkują też z polingwalenu te butle do wody, więc z tego stwierdzam,
@Poldek0000: Jak te beczki ważą kilkanaście kg jedna ( ͡° ͜ʖ ͡°) pewnie mają wózki widłowe
( ͡° ͜ʖ ͡°)

@czuczer No moge sie nauczyć, bo szukam pracy tak czy siak, ale już raz poszedłem do podobnej firmy i niby też to miala być zwykła robota, a sie okazało, że poszukują programistów CNC i wyszedłem na debila na tej rozmowie, cały czerwony ze
@BornToDie69: Podobno chłop daje Uop, generalnie firma niemiecka, ale w internecie nikt opinii o pracy nie zamieścił chyba ktoś regularnie negatywne usuwa
( ͡° ͜ʖ ͡° )*:widełek płacowych też nie znam, ale pewnie minimalna
@Czloneknarodu: Pracowałem na produkcji na zadupiu 20km od Gdyni przez 3 lata (było to 5 lat temu). Już wtedy miałem od razu umowę o pracę i na tamte czasy 3.5-4k potrafiłem nadgodzinami wyciągnąć. Teraz bym celował w Magazyn
@BornToDie69: To chyba zależy od produkcji. Co to za fabryka była? Bo przeważnie na produkcji jest standardowo to co Ustawa nakazuje, czyli minimalna, Uop i podstawowe benefity pracownicze jak premie i inne uje muje
¯\(ツ)/¯ w skrócie wychodzi na czysto minimalna, chyba że rypałeś nadgodziny i weekendy, to kilka stówek więcej ¯\(ツ)/¯ a jak jesteś osobą do 26 r życia, to nie płacisz dochodowego i wtedy faktycznir ponad 3 możesz wyciągnąć,
@Czloneknarodu: No właśnie inne mam odczucia. Za minimalną już nawet na magazyn czy produkcję u nas w robocie nikt nie chce przyjść. Na magazynie 3.5-4k zarabiają bez nadgodzin. Jedynie jakieś przyćpane wykręty w dresie, często po więzieniu przychodzili za minimalną.
Już nawet ukraińcy uciekają jak mają za minimalną robić i muszą ściągać jakiś malezyjczyków.
@BornToDie69: 3,5-4 to może brygadzista dostaje, ale mietki spod taśmy normalnie minimalna, gdyby mieli tym mietkom 4 klocki płacić, to ile musieliby dawac tym wyżej? A ile musiałby kosztować końcowy produkt z produkcji? ( ͡° ͜ʖ ͡°) niestety, ale mietki spod taśmy zarabiają minimalną. Obecnie minimalna do ręki to 2700 PLN + nadgodziny i weekendy, to te 3-3300 wyciągniesz jako osoba po 26 r życia, dlatego ta