Wpis z mikrobloga

Kolejny wpis w gorących gadający o tym, że głosując na #konfederacja głosujesz na #pis xD Zawsze jak widzę taki wpis to się zastanawiam, skąd nagle taki wysyp podobnych głosów? Nieźle ktoś musi to sponsorować że non stop w kółko grilluje się partię która w większości głosuje przeciwko #pis a to właśnie opozycja ma największy procent głosowań zbieżnych z #pis xD

Konfa nie jest idealna, mają w sobie za dużo religii, katolibanu itd. ale zapraszam do dyskusji jaka jest alternatywa:

- PO - kredyty 0%, 800+ a najlepiej 1000+ czyli kolejne programy proinflacyjne
- Lewica - zabrać wszystko, kobiety najważniejsze, miesiąc urlopu menstuacyjnego, mieszkanie prawem nie towarem i inne głupoty
- PSL/Hołownia - pchanie miliardów w rolnictwo, wiek emerytalny podwyższyć (ale nie dla rolników xD), jak najszybsze wprowadzenie euro, rezygnacja z gotówki (co do którego mam mieszane uczucia) itd.

No to zapraszam do rzeczowej dyskusji. Na kogo głosować jak jest się w miarę młodym (18-35) białym mężczyzną ciężko pracującym i do tego bezdzietnym lub ewentualnie z jednym dzieckiem.

Mi się marzy partia gdzie:
- brak socjalu (13, 14, 500/800+ itd.)
- odpowiedzialność urzędników za swoje decyzje
- całkowite odcięcie kościoła od państwa, koniec z dotacjami i gruntami za bezcen
- likwidacja złodziejskiego PCC
- jednakowa stawka VAT na wszystkie grupy produktów
- obowiązkowe badania prenatalne oraz ojcowskie
- aborcja dla mężczyzn
- przywrócenie kompromisu aborcyjnego
- likwidacja podwójnych podatków np. corocznych od nieruchomości
- możliwość wyrejestrowania pojazdu i składki OC
- przywrócenie prawa własności żeby właściciel mógł usunąć lokatorów którzy nie płacą za wynajem
- przywrócenie niedziel handlowych

Na taką partię zagłosowałbym z czystym sumieniem a tymczasem na scenie politycznej mamy burdel i prześciganie się w obietnicach większych socjalów xD

#takaprawda #konfederacja #ciekawostki #polityka
  • 24
  • Odpowiedz
@Rst00: do Twoich postulatów dodałbym jeszcze pare jak np. liberalizacja dostępu do broni. Głosowanie na tą bande imbecyli z konfederacji jest całkowitym zaprzeczeniem tego co wymieniłeś. Jedyne co te katozjeby wprowadzą to całkowity zakaz aborcji i ew. polexit. Zobacz, że Mentzen nawet wywalił takiego Dziambora, który był normalny jak na konfederate i postawił na katopomyleńca Brauna, który cykał sobie focie z ruskimi szpionami.
  • Odpowiedz
  • 0
@blah1blah2: no parę jeszcze rzeczy by się przydało dodać tak jak mówiłeś m.in. lepszy dostęp do broni. No aż takim całkowitym zaprzeczeniem to nie jest ale po prostu nie ma (wg mnie oczywiście) lepszej alternatywy. W Polsce jest taki śmietnik że zawsze trzeba wybierać pomiędzy złem a mniejszym złem i niestety ale nie widzę innej alternatywy obecnie niż konfa jeżeli nie chcę być dalej okradany. Liczę po cichu że może na
  • Odpowiedz
@Rst00: zdajesz sobie sprawę, że oddajesz głos na ludzi, którzy z dużym prawdopodobieństwem wprowadzą całkowity zakaz aborcji? Do tego możliwe, że będą dążyć do wyjścia z UE co dla wielu polskich firm oznacza całkowity koniec.
  • Odpowiedz
  • 3
@blah1blah2: tylko wiesz, ciągle słychać "z dużym prawdopodobieństwem", "najprawdopodobniej" itd. a jak na razie nie ma ku temu żadnych przesłanek. UE jest jakie jest: mają pomysły dobre a także całkowicie odklejone. Wg mnie raczej powinniśmy dążyć do umocnienia naszej pozycji na arenie międzynarodowej, twardo stawiać swoje warunki i walczyć z głupimi wymysłami UE akceptując te które są dobre, logiczne, korzystne i nie są wymierzone przeciwko polskiemu interesowi. Jeżeli jednak nie da
  • Odpowiedz
Mi się marzy partia gdzie:

- brak socjalu (13, 14, 500/800+ itd.)

- odpowiedzialność urzędników za swoje decyzje

- całkowite odcięcie kościoła od państwa, koniec z dotacjami i gruntami za bezcen

- likwidacja złodziejskiego PCC

- jednakowa stawka VAT na wszystkie grupy produktów

- obowiązkowe badania prenatalne oraz ojcowskie

- aborcja dla mężczyzn

- przywrócenie kompromisu aborcyjnego

- likwidacja podwójnych podatków np. corocznych od nieruchomości

- możliwość wyrejestrowania pojazdu i składki OC
  • Odpowiedz
tylko wiesz, ciągle słychać "z dużym prawdopodobieństwem", "najprawdopodobniej" itd. a jak na razie nie ma ku temu żadnych przesłanek.


@Rst00: https://youtu.be/LX28Ui74DaE w tym nagraniu Mentzen mówi że nie chce UE.

Wg mnie raczej powinniśmy dążyć do umocnienia naszej pozycji na arenie międzynarodowej,


@Rst00: wyjście z UE będzie sprowadzeniem pozycji polski na arenie międzynarodowej do poziomu Mołdawii. Gospodarczo tak samo, to bęzie powrót do lat 90 i 20% bezrobocia, biedy i
  • Odpowiedz
  • 0
@wlarzej: a Ty na kogo będziesz głosować? Podaj konkretny swój wybór i najlepiej napisz dlaczego to właśnie na nich oddasz głos.

@swinkapl nie, tak samo jak żadna inna partia tego nie spełnia więc muszę wybierać mniejsze zło tak jak zwykle.

@blah1blah2 tylko widzisz, to są wypowiedzi sprzed 4 lat, każdy polityk z czasem mówi różne rzeczy, ludzie też się rozwijają, zmieniają zdanie itd. Na arenie politycznej mógłbyś znaleźć dziesiątki nagrań gdzie
  • Odpowiedz
  • 4
@wlarzej: czyli oddasz głos na partię która chce tak samo jak PiS większego socjalu tj. 800+, "babciowe", darmowe kredyty mieszkaniowe itd. czyli same proinflacyjne rzeczy. Dobrze chociaż że wiesz za czym głosujesz.
  • Odpowiedz
  • 4
@wlarzej: żebyś się czasami nie zdziwił jak KO się ułoży z PiSem bo ich programy wyborcze są do siebie nadzwyczaj zbliżone. Ciekawe co wtedy zrobisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rst00: Jaką taktykę wyborczą powinna Twoim zdaniem objąć Platforma Obywatelska?

Bo już 2015 rok pokazał, że zdroworozsądkowymi postulatami popieranymi przez ekspertów to można sobie co najwyżej zgotować porażkę w wyborach.

Wybory polityczne i tak opierają się w dużej mierze na emocjach i stare wygi bardzo dobrze to rozumieją.

Otwarte mówienie w kampanii wyborczej o jakimkolwiek ucinaniu "socjalu" to jest samobójstwo polityczne.
  • Odpowiedz
czyli oddasz głos na partię która chce tak samo jak PiS większego socjalu tj. 800+, "babciowe", darmowe kredyty mieszkaniowe itd. czyli same proinflacyjne rzeczy. Dobrze chociaż że wiesz za czym głosujesz.


@Rst00: przeciez Konfederacja nic z tych rzeczy nie zniesie, a dodatkowo nie przywroci ani kompromisu aborcyjnego ani tym bardziej nie wprowadzi aborcji prawnej dla mezczyzn, badania prenatalne tez nie sa im po drodze, kosciola tym bardziej nie rozdziela od panstwa
  • Odpowiedz
@Rst00: Najbardziej to mnie bawi to wyjście z UE, Sławek w ostatniej konfrontacji z Petru mocno się wymigiwał odpowiedzi na to pytanie, a już sam taki zalążek powinien tę partię sprowadzić do 0%. Wyjście z Unii byłoby największą klęską gospodarczą i międzynarodową Polski w ostatnim 50leciu jak nie więcej, kto twierdzi inaczej zwyczajnie nie ma pojęcia o rynku Polskim. WB przetrwała, choć i tak ogromnym kosztem, a my przy nich jesteśmy
  • Odpowiedz
  • 0
@zymotic: nie wiem jaką, nie jestem politykiem ale jakoś PO wygrało 2x z rzędu wybory więc chyba jednak da się zrobić to normalnie niż przez licytację kolejnych "plusów" i drenowanie kieszeni obywateli. PiS ma za sobą całą hordę starych bab i dziadów więc około 30% głosów jest nie do ruszenia a PO zamiast skupić się na pozostałych obywatelach a przede wszystkim na osobach które to sponsorują (czyli ludzi w średnim wieku)
  • Odpowiedz
  • 1
@enhansa: no bo na to pytanie nie da się sensownie odpowiedzieć tym bardziej jak masz 30 czy 60 sek na odpowiedź. To jest złożony temat i tak jak mówiłem, UE pod pewnymi względami jest spoko, ale pod pewnymi nie i wdraża niekorzystne dla nas przepisy. Powinniśmy się móc przed tym jakoś bronić a jeżeli się nie da i przepisy nadal będą głupie to może warto to rozważyć. Już pisałem wyżej że
  • Odpowiedz
@Rst00: Nie, to nie jest złożony temat, a to co mówisz to zwyczajne kłamstwa o jakichś 100 biliardów euro xD nawet nie wiesz jak jest ustalany budżet UE i piszesz jakieś dyrdymały. Inne spory rozstrzyga się drogą głosowania a także można je podważyć oraz UE to zbiór Państw i to wielu, to nie wielki brat który przychodzi i mówi malutkiej Polsce tamto i sramto. Za rok masz wybory do europarlamentu i
  • Odpowiedz
  • 1
@enhansa: tak, jest to złożony temat. Tekst o 100 biliardach euro to było hipotetyczne założenie a Ty mi zarzucasz kłamstwo xD Kary nakładane przez UE też są w tym budżecie czy może są nakładane/uchwalane poza normalnym trybem? Polska mało co znaczy w UE i naprawdę bym chciał żeby znaczyła więcej ale są więksi gracze jak Niemcy, Francja itd. które mają większy głos niż my i inne państwa będą głosować tak jak
  • Odpowiedz
@Rst00: No dobra, bo widzę że dalej piszesz kłamstwa więc trzeba Cie po prostu wypunktować faktami i skończyć tę durną dyskusję.
Po pierwsze, hipoteza ma to do siebie że może być prawdziwa, a w tym przypadku nie może być prawdziwa nigdy, a więc jest to kłamstwo.

Kary nakładane są jedynie na bardzo i to bardzo duże odstępstwa od przepisów, największą karą kiedykolwiek (!!!) i jaką właśnie otrzymujemy to oczywiście kara za
  • Odpowiedz