Wpis z mikrobloga

Mentzen: "Nie chcemy być w koalicji z PiSem czy PO"

Neuropa: Ale beka. Tak działa Sejm, że jeśli chce się przepchnąć swoje ustawy, to trzeba z kimś zawrzeć koalicję. W takim razie po co oni tam się w ogóle tam się pchają!

Mentzen: "Nie wykluczamy koalicji z PiS-em czy PO"

Neuropa: No i wszystko jasne. To po co oni się tam pchają, skoro chcą głosować razem z PiS-em

#bekazlewactwa #polityka #konfederacja
  • 21
  • Odpowiedz
@dom_perignon: W sumie to PO by było jedną partią z którą konfa by mogła wejść w koalicję, z pozostałymi mają przecież wręcz przeciwne poglądy. Szkoda, że PO wykonało jakiś dziwny fikoł w stronę lewicy, teraz to już ciężko im zaufać :(
  • Odpowiedz
@dom_perignon: [Kontekst: Najprawdopodobniej konfederacja wejdzie z 50 posłami do X kadencji sejmu i żaden obóz nie będzie mógł przegłosować niczego zwykłą większością bez poparcia Konfederacji]
Mentzen: Poprzemy rząd mniejszościowy który będzie realizował nasz program i nasze postulaty (w razie czego samodzielnie mogą z taką ilością posłów poddać głosowaniu wotum nieufności gdyby rząd jednak chciał wykiwać konfederacje. Jeżeli rząd bedzie sie składał z PiSowców to platfomersi na pewno poprą wotum nieufności, analogicznie
siadatajta - @dom_perignon: [Kontekst: Najprawdopodobniej konfederacja wejdzie z 50 p...

źródło: giphy-downsized-large

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
W sumie to PO by było jedną partią z którą konfa by mogła wejść w koalicję


@BackInBlack: To się może wydawać dziwne, ale paradoksalnie koalicja PO-Konfa była by bardziej stabilna niż PO-Lewica czy PiS-Konfa. Debata z Petru pokazała że więcej ich łączy niż dzieli. Jeśli uda się zatrzymać te fikołki w stronę Lewicy, to wszystko możliwe.
  • Odpowiedz
Neuropa: Ale beka. Tak działa Sejm, że jeśli chce się przepchnąć swoje ustawy, to trzeba z kimś zawrzeć koalicję.


@dom_perignon: co to za urojenia prawakoidalne? XD Znowu sobie wizualizujecie jakieś teksty żeby się branzlować do wyimaginowanych przemyśleń "tak było"? XD Od początku wszyscy mówili, że konfa mówiąc, że nie jest zainteresowana żadną koalicją leci w #!$%@? jak memcen z likwidacją zusu, nie było żadnego "KONFA MUSISZ!" XD To prawaki wrzucały tabelki
  • Odpowiedz
  • 0
@kapitan_bomba: Nie wiem, dlaczego formułujesz swoje zdania w formie mnogiej. Zwolennicy konfy to nie monolit jak neuropa, gdzie jeśli masz w jednej kwestii przeciwne zdanie, to wypadasz z grupy.
Ja nigdzie nie krytykowałem ewentualnej koalicji. Ja stwierdziłem, że szansa na koalicję Konfederacji z PiS-em jest marginalna, bo obie partie są niekompatybilne.
  • Odpowiedz
"Nie wykluczamy koalicji z PiS-em czy PO"


@dom_perignon: tylko że Mentzen tak nie powiedział.
Ale masz rację. To są ludzie, którzy mają 0 dobrej woli i cokolwiek się nie powie, to znajdą sposób żeby się dowalić. Bo tylko na tym im zależy.
  • Odpowiedz
Mentzen: "Nie chcemy być w koalicji z PiSem czy PO"

Mentzen: "Nie wykluczamy koalicji z PiS-em czy PO"


@dom_perignon: Sam cytujesz te dwie wykluczające się wypowiedzi sławka XD
Jedna z nich musi być żartem prawda?
  • Odpowiedz
To nie są dwie wykluczające się odpowiedzi.


@dom_perignon: Masz rację. "Nie chcę, ale muszę". Był już kiedyś co tak mówił XD

Tak czy siak, będzie koalicja z pisem. To jest pewne.
  • Odpowiedz
Zwolennicy konfy to nie monolit jak neuropa, gdzie jeśli masz w jednej kwestii przeciwne zdanie, to wypadasz z grupy.


@dom_perignon: Naganiaczu, powiedz to "Wolnościowcom" - Sośnierzowi, Dziamborowi i Kuleszy chociażby ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sam fakt, że #!$%@? raz, że neuropa to za Tuskiem, raz że za Lewicą, raz, że z pisem świadczy o tym, że nie do końca się wam przekaz klei.
  • Odpowiedz
Debata z Petru pokazała że więcej ich łączy niż dzieli


@krytyk__wartosciujacy: Tylko Petru to nie jest PO. Wysłali go tylko po to, aby pokazać, że poglądy konfederacji na kwestie rynkowe są tylko tanimi populizmami. Natomiast potencjalna koalicja z Konfederacją zwyczajnie się nie uda. KO jest za socjalem a w kwestiach społecznych są dla nich zbyt liberalni. Natomiast jeśli chodzi o PIS to są zgodni z prawie wszystkim oprócz socjalu i kwestii
  • Odpowiedz
@dom_perignon: zbierałem screeny komentarzy sekciarzy z konfy na jesień, w których wyzywają mnie od debili, bo śmiałem przewidzieć, że konfa po wyborach wejdzie w koalicję z pisem, a oni będą robić fikołki, że to nie ten PiS, że tak się robi w polityce, że nigdy nic takiego nie powiedział pan Sławek, że wyrwane z kontekstu, że żarty tylko takie a lewaki się dały nabrać. Widzę, że nie musiałem czekać do jesieni
  • Odpowiedz