Wpis z mikrobloga

Chcę zakupić linę dynamiczną. Przeznaczenie: panel, skały, okazyjnie Tatry. Wybór padł na linę 60 metrową, fi 9,5-10,0 [mm] tylko którą? Mam kilka modeli w kwocie +/- 650 zł i nie wiem którą wybrać. Wydaje mi się że wszystkie są niemal identyczne, póki co BD Rope moim faworytem. #wspinaczka
lukasz67 - Chcę zakupić linę dynamiczną. Przeznaczenie: panel, skały, okazyjnie Tatry...

źródło: linyr

Pobierz
  • 7
@lukasz67: co chcesz na niej w Tatrach robić? Na Tatry raczej lepiej mieć linę połówkową, chyba że tylko granie albo trudne sporty.
10mm to gruba lina już, z tych 4 raczej popatrzyłbym na boa i karma. Jeśli masz opcję liny z impregnacją to rozważ, wydłuża żywotność.
@lukasz67: nie interesuje cię typowa wspinaczka w Tatrach, czy typowa sportowa wspinaczka w Tatrach?;)
Domyślam się że głównie będziesz się wspinać na panelu i w skałach, do tego najbardziej pasuje 60-70m. Ja bym brał coś 9.2 - 9.4, ale 9.8 też będzie spoko. 10 raczej nie bierz, znajomi z automatami mogą mieć z nią problem
  • 0
@pilot1123: Dokładnie, głównie panel oraz skały (Jura i Stokówka bo niedaleko mam). Okazjonalnie jakiś pozaszlak, na którym z raz czy dwa trzeba zjechać na linie ze stanowiska czy powiedzmy przy asekurować się na lotnej z partnerem.