Wpis z mikrobloga

Cześć, potrzebuję pomocy w zakresie illustratora.
Mam sobie dokument (*.pdf, *.ai) i potrzebuję go wygiąć w łuk, aby osadzić go na wykrojniku.
Załączam zdjęcie jak wygląda etykieta i sam wykrojnik. Chcę aby wszystko zachowało względne proporcje, pewnie się domyślacie.
Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Najlepiej to byłoby jakby udało się to wygiąć masowo, a nie wszystko pojedynczo.

Z góry dzięki za pomoc

#dtp #illustrator
VanDahl - Cześć, potrzebuję pomocy w zakresie illustratora.
Mam sobie dokument (*.pdf...

źródło: wykrojnik

Pobierz
  • 13
@VanDahl: hej dowiedz się czy na pewno musisz go wygiąć na wykrojnik bo projektowałem kiedyś etykiety na przeróżne opakowania i nigdy nic wyginać nie trzeba było. Poza tym wprowadzi to wręcz kosmiczne przekłamania w typografii. Zorientuj się w drukarni czy faktycznie tego potrzebują czy tylko wpasować grafikę do wykrojnika
  • 0
@siegel1984: Tak, poprzednio to też było zaginane przez innego grafika, ale już się tym nie zajmuje. Cały tekst wraz z grafiką idą po łuku.
To idzie na jakieś dziwne wiadro
Powalona akcja... Nie jestem pewien czy da się całość globalnie wykrzywić inaczej niż konwertując na jakiś obiekt inteligentny i na to wrzucając deformacje..może lepiej będzie opisać tekst po łuku i odkształcić grafikę osobno? Chodzi o to żeby tekst był przekonwertowany na krzywe a całość i tak.musi być spłaszczona przed drukiem.