Wpis z mikrobloga

Mireczki #audio #audioboners chodzi za mną od dłuższego czasu zakup #sluchawki #akg k712. Jest jednak pewien problem. Miałem je już i jak dla mnie brakowało trochę basu. Reszta cud miód, paluszki lizać. Podbijałem w nich bas na #dac ifi hip dac 2 ale… Pomyślałem sobie, że może dosyć znany bass mod na tych słuchawkach z odblokowaniem bass refleksów rozwiązałby problem dokupowania #dac z opcją podbicia niskiego pasma. Czy ktoś z was próbował tego moda na k712 lub na podobnych modelach słuchawek (k702 itp) i mógłby jakoś opisać jak to wpłynęło na brzmienie słuchawek?
misiaczkiewicz - Mireczki #audio #audioboners chodzi za mną od dłuższego czasu zakup ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 6
@misiaczkiewicz: miałem K712 Pro, sprzedałem bez żalu. Nie robiłem żadnych modów, bo zmniejsza to wartość przy odsprzedaży. Później kupiłem Sundary i były pod każdym względem lepsze i to właśnie np. w używane Sundary polecam celować

Zamiast podbijać w dacu, możesz użyć Equalizer APO - choć nie jestem fanem ani pierwszego ani drugiego rozwiązania

A jak zależy ci mocno na tym basie, na ciśnieniu akustycznym - to łaskawym okiem spojrzałbym na konstrukcje
@Atreyu konstrukcje zamknięte odpadają. Żadnych EQ, chcę podpiąć na surowo pod różne urządzenia z niezmodyfikowanym źródłowym sygnałem bez żadnych daców po drodze. Dlatego pytam o to jak zachowają się słuchawki po mechanicznym modzie. Spadek ceny nie gra roli tym bardziej, że mod odwracalny 100 procentowo.
@misiaczkiewicz: Tak, jedne z moich pierwszych sluchawek i zrobilem bass port mod z ciekawosci, ostatecznie sprzedalem, ale z innych powodow niz bas (akurat dla mnie mialy dosc ok bass od samego poczatku).

Jeszcze tylko comment apropo:

chcę podpiąć na surowo pod różne urządzenia z niezmodyfikowanym źródłowym sygnałem bez żadnych daców po drodze.


Te sluchawki sa slabo czule (sensitivity) i jesli bedziesz uzywal ich przy malo mocnych zrodlach to beda cicho i
@misiaczkiewicz: rozumiem, że zamknięte odpadają (ja z kolei tylko zamknięte co by innym nie przeszkadzać), ale IMHO niepotrzebnie się ograniczasz rezygnując z EQ. To normalna sprawa korekta eq.
Ew. szukaj czegoś w kategorii "for basshead". Sam lubię dobry bas w słuchawkach.