Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam duże kompleksy w związku z #ginekomastia - pojawiła się ona u mnie w okolicach 10 roku życia i jest ze mną przez 20 lat. Nie mam mocno zarysowanych piersi, a jedynie takie nabrzmiałe brodawki, które na chwilę wracają do pożądanego kształtu pod wpływem zimna czy uszczypnięcia. Nie mam problemów hormonalnych, BMI w normie, sylwetka typu skinnyfat (pewne nagromadzenie tłuszczu wokół brzucha, reszta ciała chuda/normalna).

Chciałbym to skorygować, ale bez poddawania się inwazyjnej operacji w znieczuleniu ogólnym. Czy jest możliwość jakiejś minimalnie inwazyjnej korekty w miejscowym znieczuleniu?

Przy okazji: czy uważacie to (zarówno #niebieskiepaski jak i #rozowepaski) za poważny defekt wyglądu? Czy warto z tym wychodzić na plażę bez koszulki i umawiać się na randki? #pytanie #chirurgia #chirurgiaestetyczna #chirurgiakosmetyczna #piersi #medycyna



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam duże kompleksy w związku z #ginekomastia ...

źródło: hqdefault

Pobierz
  • 9
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Spróbuj skonsultować się z chirurgiem w Poradni Chorób Piersi w twojej okolicy, bez pełnego zabiegu chirurgicznego może być ciężko uzyskać zadowalający efekt kosmetyczny, porozmawiaj z anestezjologiem może rozwieje twoje wątpliwości co do znieczulenia ogólnego. Z metod inwazyjnych w znieczuleniu miejscowym być może (ale tylko być może) dało by się coś zrobić biopsją mammotomiczną (biopsją gruboiglowa wspomagana próżnią) - tą metodą udaje się usunąć 2-2,5cm guzki łagodne w piersiach
@mirko_anonim: Bez problemu znajdziesz chirurga, który wytnie ci to w godzinkę w znieczuleniu miejscowym ale nie wiem czemu boisz się narkozy. Dla pewności możesz oznaczyć prolaktynę i estradiol czy z tym jest okej wszystko (ważne odpowiedni przygotowanie przy badaniu prolaktyny). Prywatnie koszt ok. 8tys zł za wszystko. Nie sugeruj się komentarzami typu ,,znajdź sobie poważne problemy w życiu,, jeśli cię to męczy to nie ma sensu tego zostawiać jeśli można w
@Dawid7352268: no ja szperałem dobry rok zanim miałem swoją operację. Ja swoją decyzję podjąłem, ale szczerze patrząc na to co piszą inni - komuś innemu, bliskiemu mi, nie byłbym w stanie polecić żadnego lekarza w Polsce i obiecać mu że będzie dobrze. Trzeba się dwa razy zastanowić przed operacją czy to gra warta świeczki.